bleach - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
bleach
dizinin vikipedi sayfasından alıntılanmıştır.

Ichigo Kurosaki, ruhları görmek gibi özel bir yeteneği olan, asi bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bi yabancı birdenbire Ichigo’nun yatak odasında görünüvermesiyle başlar. Bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran şinigami Rukia Kuchiki’dir.

Tartışmaları bir hollow (şeytani ruh)’un ortaya çıkmasıyla kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnesında ciddi bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını –onun hollowla karşılaşabilecek seviyeye gelmesini umarak- Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollowu kolayca yener.

Sonraki gün Rukia transfer öğrenci olarak Ichigo’nun sınıfına gelir. Şaşırdığı üzere Rukia normal bir insan gibi görünmektedir. Rukia, kendini, insan dünyasında kalmak zorunda bırakan şeyin Ichigo’nun normal olmayan gücü yüzünden kendi gücünün hepsini emmesi olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden yeteneklerinin iyileşmesini beklerken gigai (yapay insan vücudu) kullanır. Bu sırada Ichigo da Rukia’nın şinigamilik –hollowları yoketme ve ruhları öteki dünyaya yollama- görevini üstlenmek zorunda kalır.


 1. ilk 15 bölümünü zordan izlediğim hatta izlerken bırakmamak için kendimi zorladığım ancak 15 bölümden sonra hayatımda izlediğim en iyi animeler arasında yer almayı başaran anime.

  her bölümde ''kono reiatsu'' repliği ile bizleri zorlu ve heyecanlı savaşların arasına sokan, tam hüzünlendiğimiz anda araya komik bir olay sokup tüm hüznü mahveden ve sizi ichigo'nun karanlık ve depresif dünyasına götürüp onunla birlikte tüm olayları yaşamınızı sağlayan bir animasyon harikası.

  tabi sadece ichigo değil rukia, ishida, orihime, sado arasındaki güçlü dostluk. birbirleri için verdikleri savaşlar...

  shinigami diyarında ise renji, byakuya ve kenpaçi..

  aşkı için her şeyi göze alan gin.

  ve karizmatik espada ulqiourra.

  her karakteri ayrı güzel her karakteri başka bir hikayeye sahip. izlerken her karakteri ayrı ayrı merak ediyorsunuz. ve kendinizi mutlaka bir karakter ile özleştiriyorsunuz.

  kesilikle izleyin ve izlettirin.

  bleach bir efsanedir.
 2. konusu , çizimleri, aksiyonu zaten çok iyi de bu animede müzik de aşmış bir seviyededir. özellikle ispanyol havalarıyla gitar ezgileri öyle bir hava katar ki ortama, çok fena bağlanırsınız.
 3. uzun zaman once izlerdim, severdim fakat takip edemedim ve ardindan tekrar baslamak zor geldi. cok fazla bolumu olan izlenmesi gereken guzel bir anime ama zamani olan icin tabi.
 4. animesini bitirip mangasını bir kere bile açmadığım seri. diğer serilerden şöyle bir farkı var; kurgu zayıf, güç dengesi yok, olay akışı parça parça, açıklar var, kafanızı duvara çevirten poweruplar mevcut ama izlerken hiçbir animeden almadığım zevki almıştım. özellikle ilk arcta ve espada arcında. müzikleri şahanedir, bazı ostleri çok iyidir. dövüş sahneleri de güzeldir.
  admin
 5. çok güzel bir hikayesi olan tatlı mı tatlı manga/anime.
  animesi geri gelecek diyorlar. heyecanlandık. mangasından takibe devam.
  animeyle sınırlı kalıp mangayı okumamış olanlar için tavsiyem odur ki yapmayın. mangada işler çok uçtu. dudağınız uçuklar burada iki spoiler versek.
  kısacası okuyunuz efenim.