• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
büyük sorulara kısa yanıtlar - stephen hawking
insanlar her daim büyük sorulara yanıt bulmak istemiştir:
tanrı var mı? nereden geldik? her şey nasıl başladı? evrende bizden başka akıllı yaşam var mı? zamanda yolculuk mümkün mü? yapay zekâ bize üstün gelecek mi? her şeyin gerisinde duran anlam ve tasarı nedir? geçmişin yaratılış üzerinden açıklamaları bugün artık çok daha az uygun ve güvenilir görünüyor. bu açıklamaların yerini new age’ten star trek’e uzanan kendilerine yalnızca hurafe diyebileceğimiz çeşitli şeyler aldı. gelgelelim gerçek bilim, bilimkurgudan çok daha tuhaf ve tatmin edici olabilir. günümüzde bilim bütün bu sorulara yanıt
bulmaya başladı.hawking’in ölümünden önce yazdığı son yazıların derlemesi olan bu kitap,tarihin en önemli zihinlerinden birinin büyük sorulara verdiği yanıtlardan oluşuyor.


  1. büyük bilim insanı stephen hawking'in son muhteşem kitabıdır. gittiği her yerde kendine yöneltilen sorulara kısa, anlaşılması kolay cevaplar vermek amacıyla bu kitabı yazmaya başlamış ancak bitiremeden bu dünyadan göçüp gitmiştir. ailesi ve çalışma arkadaşları hawking'in çalışmalarından yararlanarak kitabı bitirmişler.

    kitap gayet güzel ve açıklayıcı. bilal oğlanın bile bu kitabı anlayacağını düşünüyorum. okuyun, okutun.