1. ingiliz progressive rock grubu. progressive rockın tanımıdır. şarkıları çok değişik duygulara ve düşüncelere sevk eder insanı. dinlediğinizde "müzik budur" dersiniz.
 2. her şarkısı ayrı bir dünya olan, progresif sevmediğini iddia eden insanlar tarafından bile gizlice dinlenen bir gruptur.
 3. mümkün mertebe tüm albümlerini flac olarak topladığım gruptur.

  herkesin de bilmesini ve dinlemesini istemiyorum ayrıca, kıskanç mıyım neyim.

  en bilinen şarkīları stationary traveller, rajaz ve mirage'dir. bana sorarsanız for today, ice, long goodbyes, heroes der geçerim.
  pan
 4. youtube videolarının altında bir çok türk yorumuna rastlayacağınız, ingiliz progresif rock grubu. rhayader, rajaz, mystic queen, airborn, spirit of water gibi bir çok şahane parçasını dinleyebilirsiniz
 5. henuz uc albumunu tek dinledigim allahsizlar toplulugu.
  edit: 6 oldu ama hala allahsiz olduklari gercegi degismedi.
 6. ---------- 23 mayıs 2018 camel istanbul konseri -------
  nasıl anlatsam nasıl tarif etsem bilemedim. bir daha böyle bir an yaşayabilir miyim? zannetmiyorum. muhteşem bir geceydi. konseri tamamen ellerim başımın arasında öne doğru eğili pozisyonda izledim. latimer sololarında ruhumu teslim ettim. kendimden geçtiğim için elim hiç telefona gitmedi sadece lady fantasy performansını kayda aldım maksat anısı olsun. muhteşem bir konser, muhteşem bir seyirci, gelemeyenler, imkanı olmayanlar adına çok üzüldüm. pete jones sen ne güzel bir insansın <3 <3 <3 .

  setlist dışında encore olarak lady fantasy ve never let go ile camel izleyicileri doruklara çıkardı çok istenmesine rağmen stationary traveller çalınmadı zaten onu da çalsalardı herkes olduğu yere yığılır kalırdı.
 7. istanbul konserine gitmedim ama gidenlerin yazdıklarını ilgiyle okuyorum. ancak görüyorum ki kimse de dememiş ki "nimrodel/the procession/the white rider'ı çalmadılar üzüldüm". bunu söylemediklerine göre bayağı iyi geçmiş konser anladığım. ama yine de bu şarkı zikredilmeden bir şeyler eksik kalabilir diyelim ve ekleyelim bence http://youreads.net/baslik/nimrodel---camel--9364.
  a man