çetin akdeniz - youreads 1. bağlama virtüözü diyorlar da o iş o kadar basit değil bence. bağlama üstadı da yetersiz kalabiliyor. orhan Gencebay şarkılarını aynı havayı vererek çalabilen başka birini duymadım. ya acele ederler ya çok basarlar ya uzatırlar falan illa bi bozarlar bir tek kendisi çalabiliyor bir de çetin akdeniz?

  açıkçası yapay zeka ya da uzaylı olduğundan şüpheleniyorum. kafasını hep aynı açıda eğip, muazzam derecede iyi icra eder eseri. bi bakarsın kemençe gibi kullanır, bi bakarsın konya havasına girer, bakarsın başka şeyler. bilemedim yani programlanmış, belli başlı şeyler upload edilmiş, eline de bir bağlama verilmiş gönderilmiş gibi duruyor. tipindeki soğukluk ve artık her nedense çok nadiren sanki ritme kaptırmış gibi başını eşit aralıklarda 2 kere sağa ve sola sallar yine devam eder.

  mesela bu uzaylı işgali değil de nedir.
  abi
 2. işinin bu kadar ehli olan kişi azdır. normalde hiç alakam olmayan bağlamayı bu adam çaldığında bambaşka bir şey oluyor. haydar haydar bildiğin klasik müzik oluyor bu adam çalınca. longaları da mükemmel çalmış. bu arada batı klasiklerini bile bağlamayla kusurrsuz çalıyor.
 3. gencebay meselesinde o işin üstadı hasan genç'tir, çetin akdenizi ilk albümünü 96 da dinlemiştim, canlı da çok dinledim, ülkede belki stüdyoda ondan iyisi yok... tabi bozlak, deyiş ve gencebay tarzını çıkarırsak.

  deyiş: erdal erzincan
  bozlak: ismail altunsaray
  gencebay tarzı: hasan genç

  her birinin diğer tarzlarda icraları da vardır fakat en iyi oldukları tarzlar bunlardır.

  edir: tarzların en iyileri demek istedim
 4. abi
 5. sadece sahne anlamında değil, yetiştirdiği öğrenciler de çok başaralıdır. 2 albümü bulunmaktadır.