chicago fire - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
chicago fire
chicago’daki bir itfaiye istasyonundaki itfaiyecilerin hayatını konu alan aksiyon-drama dizisi.


 1. 2012 yılından beri yayınlanan, kanımca çok sağlam dizilere imza atan dick wolf’un yapımcılığını üstlendiği ve chicago’daki bir itfaiye istasyonundaki itfaiyecilerin hayatını konu alan aksiyon-drama dizisi.

  firehouse 51 chicago’nun en büyük itfaiye istasyonlarından biridir. bünyesinde bir kurtarma ekibi (squad 3), iki itfaiye ekibi (truck 81 & engine 51) ve bir ambulans ekibi (ambulance 61) bulundurur. istasyon şefi Wallace boden’ın son derece katı ama aynı derecede babacan bir yapısı vardır. truck 81’ın başında matt casey rolünde house dizisinden tanıdığımız jesse spencer, squad 3’nin başında da kelly severide rolünde taylor kinney var. ekip tam bir ailedir ve şef boden da ailenin babasıdır. birlikte güler ve birlikte ağlarlar.

  bence çok sürükleyici bir dizi. aksiyon düzeyi abartılı değil ama heyecanlı da. karakterler çok güzel şekilleniyor ve gelişiyor ve onlara değer vermeye başlıyorsunuz. böylece de dizi kendini izletiyor. tabii arada birkaç mızmız ve ah gitse de kurtulsak dediğiniz karakterler de çıkıyor ama kadro geniş olunca idare ediyorsunuz.

  dizide ayrıca, olan bitenlere bağlı olarak 2014 yılında polisiye chicago p.d. dizisi çıktı. daha sonra 2015 yılında da hastane dizisi chicago med’i hayata geçirdiler. ancak 2017 yılında doğan hukuk dizisi chicago justice önceki diziler gibi başarılı olamadı ve 13 bölümden sonra iptal edildi. her sezonda üç dizinin de birbirine bağlandığı, one Chicago adlı crossover bölümleri yapıyorlar. ama işin güzelliği sadece bir diziyi izliyor olsanız da, olay kendi içinde çözüldüğü için bir şey kaçırmış gibi hissetmiyorsunuz.

  1. sezon trailer

  https://www.imdb.com/title/tt2261391/