den skyldige - gustav möller - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (6.50)
den skyldige - gustav möller
112 acil durumlar için gelen telefonlara bakan polis memuru asger'i sıkıcı bir gün beklemektedir ancak kaçırıldığını söyleyen bir kadınla konuştuğunda her şey değişir. panik halinde konuşan kadının bağlantısı birdenbire kopar. polis istasyonuna tıkılı kalan asger’in, başkalarını gözü ve kulağı olarak kullanması gerekecektir. her geçen saniye zaman daralmakta ve olayın ciddiyeti artmaktadır


 1. bir film hakkında henüz izlememiş insanlara bilgi vermek biraz zor. spoiler bir yana öznel duyguların ifadesi de tadı kaçırabilir. ancak şunları söyleyebilirim; psikolojik gerilim türünün çok çok iyi bir örneği bence. tek mekan ve telefon görüşmelerine sadece sesleriyle katılan oyuncular dışında neredeyse tek bir oyuncunun yeraldığı bir film.

  yönetmen gustav möller'in ilk uzun metraj filmiymiş. ve bu işe devam ederse bayağı güzel başkaca filmlerini de göreceğiz anlaşılan. yönetmen danimarka film okulu mezunu ve 1988 doğumluymuş. bu okuldan çıkanların güzel işler üretmesi benim için artık şaşırtıcı olmuyor. belli ki nitelikli bir eğitim yeri.

  özellikle film yapmak istediğini söyleyen ve ama maddi durumları bahane eden kişilerin izlemesinde ciddi fayda var. çünkü bu film için gerekli bütçenin oldukça makul olduğunu sanıyorum. böyle bakıldığında ya bir film yapma isteğinin yeterince güçlü olmaması yada çekmeye değer henüz bir fikir oluşturmamış olmaları kuvvetle muhtemel.

  öte yandan oyuncu jacob cedergren'in katkısı en az yönetmen kadar önemli olmuş bence.
  a man
 2. neredeyse tek bir mekanda, neredeyse tek bir oyuncu ile sürüp giden 2018 yapımı oldukça başarılı bir film.

  yerlere göklere sığdırılamayan locke'u izlemiştim geçenlerde, benzer bir şekilde ilerleyen bir film o da. fakat locke'un aksine bu filmde hikayenin içine girmek ve içinde kalmak kolay oldu. dahası yaratılan gerilim suniymiş hissi vermedi hiç. son bir hamle ile sağlam da bir gol atarak kapanışı yaptı film.

  tek mekan filmlerine ön yargı ile yaklaşanlara bile tavsiye edebilirim. trailer