derek - youreads

    • izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
derek
derek noakes 50'sine merdiven dayamış, naif ve board hill isimli bir huzurevinde çalışan biri. derek, hoşlandığı hannah, arkadaşları kev ve çalışan douglas ile birlikte huzurevi yaşamlarını izliyoruz.
  1. netflix'te izleyecek dizi bulamadığımda rastladığım ve ricky gervais varsa izlenir diyerek başladığım dizi. 2012 yılında yayımlanmış ve 2014 'te sona ermiş galiba. dizinin konusu yok gibi bir şey. derek'i ve arkadaşlarının huzurevi yaşamlarından kesitleri izlediğimiz 20 küsur dakikalık bölümler. 1. sezonda 7 bölüm vardı.2. sezonda 6 bölüm var ve 3. sezon 59 dakikalık bir bölüm.

    başladım ve kopamıyorum. 2. sezondayım ve keşke bitmese dedim şimdiden. derek' in saf ve komik halleri, hannah' nın bu garip oluşumu aile olarak kabul etmesi, kev'in sapıklıkları ve dougi'nin bu durumdan şikayetçi olsa da kopamayan halleri, bam! diye beyninize etki eden tespitler hepsi o kadar muhteşem ki. karakterler absürtlüklerine rağmen gerçek gibi. tek tek saymak mümkün değil ama dougi'nin aracı sürerken tepesinde derek'in car car konuşması susmaması, sürekli her şeyi kıyaslaması özellikle de hayvanları ve dougi'yi bu sorularıyla çıldırtması, mesela; denizler alemindeki tüm hayvanlar ile karadakiler kavga etse kim kazanır gibi :d, izlediği komik youtube videolarına hayranım. dramatik yanları da var tabi. hüzünlenmemek elde değil ya da benim gibi gözleri hemen dolan bir insanız işiniz zor.