1. duvarlara yazılan, genellikle politik içerikli slogan.

  bilgilendirme, yakinma, ic dokme, uyarı gibi amaclarla sokakta akla gelen her yere (yaygın olarak tuvalet, duvar, kaldırım, levha v.s.) ve genellikle buyuk bir coskuyla yazilan metinler.

  duvar yazısı, graffito olarak da bilinir, (çoğul graffiti), duvarlara yazılan gelişi güzel yazılara, kaba, ilkel işaret, çizim ve resimlere verilen genel ad. yazıttan farkı, onun gibi önceden tasarlanıp gerçekleştirilmemesidir. genellikle taş ya da sıva üstüne sivri bir aletle kazınır, bazen tebeşir ya da kömürle çizildiği de olur. çok yaygın bir uygulamadır; eski mısır’daki bazı anıtlarda bile duvar yazıları saptanmıştır. kaba saba karikatürlerden seçim nutuklarına ve şiir dizelerine kadar çok çeşitli konularda örneklerine rastlanır. roma’da porta portese (eskiden porta portuensis) yakınlarında, duvarlara yazı yazılmamasını rica eden bir yazıt vardır. bundan, duvarların görünümünü bozan karalamalardan o dönemin özel mülk sahiplerinin şikayetçi oldukları anlaşılmaktadır.
  ülkemizde de #şiirsokakta imzasıyla yaygınlaşan hareket başta (bkz: cemal süreya) , (bkz: atilla ilhan) , (bkz: turgut uyar) olmak üzere birçok şairden alıntılarla büyüyerek devam etmektedir.
 2. rastladığımız duvar yazılarını (yer belirtirsek daha hoş olur) burada paylaşalım.
  yer:izmir kıbrıs şehitleri caddesi'nde bir duvar
  ''kadın kadındır, çiçek babandır''
 3. yerini bilmiyorum ama 2 farklı kişinin 2 farkı zamanda yazmış olduğu duvar yazısı gülümsetiyor.

  "üşengeçler birleşelim"

  "bi ara"
  abi
 4. gördüğüm en iyi duvar yazısı internette rastgeldiğim şu satırlardan oluşur:

  !---- spoiler ----!

  sevmediğim şeylerin listesi:
  1. vandalizm
  2. listeler
  3. ironi

  !---- spoiler ----!
 5. bugün arkadaşla tartıştık duvarda "çay var içersen ben var seversen"yazıyordu o çok yapmacık olduğunu söyledi saçma dedi. ne bileyim bana hep samimi gelmiştir oysa ki. bu da böyle bir anıdır.
  r2-d2
 6. bir de tuvalet yazıları versiyonu oluşmaya başladı duvar yazılarının. geçtiğimiz aylarda gördüğüm "instagramda memesini açanlar için size kahvaltı hazırlayan kadınları ağlattınız" yazısını unutmuyorum. bir de gezi sürecinde duvarlara yazılmış cinsiyetçi ve ayrımcı küfürleri ve duvar yazılarını tek tek modifiye eden feminist kadınları.
 7. spread anarchy! (üstü mavi boyayla çizilmiş kırmızı yazı)

  -don't tell me what to do!!! (altına düşülen mavi renkli not)
  kuz
 8. gezi zamanından kalma bir duvar yazısıydı.

  yaşasın halkların salaklığı.
 9. zaman:gezi
  yer:ankara kuğulupark

  -sonra belki düşüncelerin asılmadığı yerlere gideriz.

  not:yazının yanına deniz gezmiş'in resmi çizilmişti.