ehvenişers - youreads  1. Twitch üzerinden düzenli yayınlanan bir masaüstü rpg konsepti. Yayınlar düzenli olarak youtube a aktarılıyor.

    Rpg(*:rol play gaming) yani rol yapma oyunları, sizin bir karakter üzerinden oyun gidişatına ve evrene girdiğiniz oyunlardır. Masaüstü rpg deneyimleri için dungeon & dragons örnek gösterek devam edeyim, araştırmak isteyen bakar. Genel olarak hayatim boyunca çok az bilgisayar oyunu oynadığım (ki bunlarin neredeyse tamami ortaokul yillariydi) için genel oyun kültüründen haberim yok. Gel gelelim homo ludens.

    Ehvenişers kadrosunda (twitch kimlikleri ile) dm olarak swaggybark (dm, bir evren yaratan kişi. Bu evrende şehirler, evrendeki tüm karakterler, arkaplan hikayeleri, gizemler, bulmacalar, savaşlar onun katkılariyla oluşuyor), eren aktan (ülkesinden sürgün edilmiş ve kralın asıl varisi rolündeki kişi, yüzünün yarısı yanmış), mert günhan (üç kâğıtcı, kurnaz ama içinde kederli bir nihilizme hapsolmuş simyacı), tolga (çok kötü bir geçmiş ve büyük kayiplar yaşamış, yalnız bir savaş rahibi) var.

    Bir köyden beş kuruş parasız çıkıp maceraları sırasında bir çok şey kazanan ama belki de daha fazlasini kaybeden bu arkadaşların hikayesini dinliyorsunuz. Ben otobüste yahut bir yerlere giderken dinliyorum. Rpg nedir ne degildir bu arkadaslar sayesinde tanıdım. Twitch takip ettigim bir platform olmadigi için youtube yayinlari sağolsun beni bulunduğum yerden çokça koparıyor.

    Tavsiye ederim.
  2. birden fazla şeyin kötünün iyisi olması durumuna verilen ad.