1. acıyor dostlar. kalbim en derininden acıyor. daha atlatamadım tabi. olmuyordu uzun süredir, ne yapalım olmasındı. uzun bir süre nedensiz akıp gitti ilişki. sevgililik dursun arkadaşlık kalmayacaktı, ayrılmasaydık. boşuna daha çok üzülmek istemiyordum, her ne kadar dile getirsem de beni üzdüğünü; bana değer vermiyordu hissediyordum. insanın kendisini değersiz hissetmesi ne kadar yaralayıcı bilir misiniz? hele de benimle kurduğu onlarca hayali beynime kazıyıp gittikten sonra.. ayrılmak ikimizin de kararıydı. ama onu affetmiyorum. kendimi de. ayrılmayın.
 2. şöyle bir düşündüğümde eğer gelecekteki bir resimde aynı karede birlikte göremiyorsanız kendinizi eski olması en iyisi dediğim.
 3. dun hangi kafadaydim bilmiyorum. bastirdigim duygular var. bir saat tek basima sokaklarda gezindikten sonra.
  "senle konusmayi ozledim" yazmisim whatsapptan. allahtan engellemis. yoksa batislardaydim.
  sms i tam atarken vazgectim. simdi de ne zaman beni kontrol icin engeli kaldirip bakacak, bakar mi diye dusunuyorum. bakmaz belkide, bakarsa yandik tanrim yandik.
 4. birisi vardı. zamanında çok sevdim. ilk sevdiğim insandı. lise aşkımdı. bilirisiniz insan sevince mal olur. zaten liseli olmanın verdiği tecrübesizlik var. ilişkimiz bittiğinde kabullenemedim, çok peşinden koştum. aptal gibiydim. madam bovary'nin yapmayacağı şeyler yaptım. aradım sürekli mesaj attım, beni engellediği halde bir yol buldum ona ulaştım. aşk böyle bir şeydi çünkü. aşk yüzsüz davranabilmekti. o kafasına göre davrandı. iyi günündeyse benimle konuştu, kötü günündeyse takmadı, tersledi.

  gel zaman git zaman 1 yıl böyle geçti. sonra ona karşı artık bir şey hisstemediğimi farkettim. yine de geçirdiğimiz 2 yıldan dolayı aramızda güzel bir arkadaşlık vardı. bana yaptıklarından dolayıda hiç nefret duymadım bu yüzden arada konuşurduk. bazen ben yazardım bazen de o. dertleşirdik arada sırada.
  bir yıl sonra ilk kez birisinden hoşlandım. onu sevdikten sonra kimseye bir şey hissedemeyeceğimi sanardım. öyle değilmiş meğersem. öyle çok hoşlandım ki hatta eskisini aratmadı, eskisinden daha iyi oldu. oda beni çok sevdi. ilişkiye başladığımızda sanki yıllarca birlikteymişiz gibi hissettik, birbirimizi tamamladık.

  aylar su gibi geçti. eski sevgilim bir kez bile aklıma gelmedi. 3 yıldır gittiğim yerlerden duyduğum kokulardan bile aklıma gelen çocuğu tamamen unutuverdim. eskiden bana yaptıklarını hatırladım nefret ettim. şimdi bana değer veren çocuğa bakıyorum bide onun yaptıklarına. içten içe kızıyorum, onun için harcadığım zamana acıyorum.

  birkaç ay önce bana tekrar yazmaya başladı. normal konuştuk iki arkadaş gibi. daha sonra yazmaları artmaya başladı. garipti. sevgilim olduğunu da biliyordu ama sebep arıyordu sanki yazmak için. ara sıra konuşmalarda ayrılmam gerektiğiyle ilgili şakalar yapıyordu, ben tersliyordum. boş boş muhabbetler açmaya başladı. bir yandan takmak istemiyorum ama bir yandan da yazması egomu tatmin ediyordu. bir gün yakın arkadaşımın yanındayken mesaj attı. arkadaşım baya şaşırdı kimseye anlatmamıştım. bu çocuk bu şekilde yazmaya devam ederse aklım ona kayar, ilişkim bozulur diye aldı telefonu engelledi ve numarasını sildi. o numarayı silerken içimden bir şeyler koptu sanki. ilk sevdiğim çocuk. 2 yılımı verdiğim çocuk. ilk öpüştüğüm çocuk. her şey gözümün önünden geçti, silindi gitti. üzüldüm biraz. neden üzüldüğümü de bilmiyorum. aradan 3 ay geçti. bana smsler atmaya başladı. tanıdım numarasını. cevap vermedim.

  hayat onun bana yaptıklarının intikamını aldı bu şekilde. karma denen olay gerçekmiş. ona ne yaptıysam döndü dolaştı aynılarını bana yaptı. bu dünyada her şey döner dolaşır bizi bulur. ben ektiğim sevgiyi biçtim. oda beni incittiği gibi incindi. 3 yılda da olsa herkes ettiğini buldu.
 5. sıcak bira ve bamyadan sonra bir insanın başına gelebilecek en kötü şey..!
 6. bir sevgili eski sıfatını aldıktan sonra tüm kalıntılarıyla yok olsun.
  iyi eski sevgiliyi kaybettiğine üzülüyor insan, kötüsüyle de yaşadıkları şeyleri düşünüp üzülüyor. her türlüsü sıkıntı.
  hele bir de her yerde karşılaşılan versiyonu vardır ki evlere şenlik, nasıl davranacağını bulana kadar hayattan soğursun.
 7. Tüm eski sevgilicilere gelsin. Gelsin ki bir daha durup dururken muhabbetini yapmamayı öğrenin. Unutacaksanız da başka yerde unutun. Bu ne ya, uyuşturucudan yeni kurtulmuş yeşilaycıya dönüşmüş adamın yanında bonzai krizi geçirir gibi.

  Kusura bakmayın, çok dövdüm. Siz de beni dövebilirsiniz.
 8. adı üzerinde eski sevgili, eski giymediğin tshirt gibi ama onu tshirt gibi yatarken kullanayım diyemiyorsun, başkaları giyiyor. canını ne kadar yakarsa yaksın, ki canıma okumuşluğu vardır, yıllar geçtikten sonra bir anı olarak yer tutmalı hayatında. çünkü nasıl yaşadığın diğer tecrübeler seni sen yapan şeyler ise, eski sevgili de seni şekillendiren en önemli şeylerden biri. bu hayatıma giren herkse teşekkürler, çok şey kattınız geyiği değil. ama geçmişimdeki kadınlar hep bir şey öğretmiştir bana, hayat görüşü olarak, en basitinden bir kitap. özünde onlar sayesinde aşık olmanın ne olduğunu öğrendim. o duyguyu yaşayamayanlardan değilim şükür, şu an ona sahip olamasam da. yani eski sevgili hep bir acı kahve tadındadır, onun da kırk yıl hatırı vardır. insan olarak önce seversin onu çünkü kadınlığı sonradan gelir.