gaz verilmemesi gereken kişiler - youreads

 1. aklı başında olmayan güç sarhoşluğu yaşayan inatçı olduğu kadar akılsız kişilerdir. her istediklerini yapabileceklerini ve haklı olacaklarını düşünen psikolojik açıdan sakat kişilerdir.

  şimdi mesela ben gitsem trump'a sayın reisim bu çevrendeki ne desen emir kabul eden bakanlar ne boka yarıyor. zaten siz ne derseniz onu yapıyorlar. size yaranmak için neredeyse göt siktirme yarışına girecekler.

  bir polis devleti kurdunuz. tek lafınızla gazetecileri hapse tıktırabiliyorsunuz. işinize gelmeyen adamı terörist ilan ediyorsunuz. vergilerle halkın anasını belliyorsunuz. tüm akrabalarınızı zengin ettiniz. halkınız koyun gibi ne derseniz inanıyor.

  tüm bunları sizin bilgeliğiniz sağladı. bu bakanlar ne yaptı. şak şak. siz ne derseniz kafalarıyla onaylayarak zengin oldular. sizin dehanız sayesinde zengin oldular. rüşvet alanlar bile olmuş diyorlar. ayrıca saçma sapan açıklamalarla sizi zor durumda bırakıyorlar götlerini siz topluyorsunuz.

  koskoca amerika'yı yöneten size akıl vermek haddime değil. şüphesiz ki siz her şeyi bilensiniz. ancak zaten ülkeyi kafanıza göre yönetiyorsunuz. bu bakanlıkları kaldırsanız. bu boş adamlar niye sizin sayenizde zengin olsun ki. bi kanun yapın bakan falan olmasın.

  arapları pek sevmezsiniz ama onlardan bir örnek vereyim. bir padişaha sormuşlar. bu vezir ne işe yarıyor amuğa koyayım diye. tüm ülkeyi sen yönetiyorsun bu sarayda yaşıyor. padişah savaş kaybedersek kimin kellesini keseceğiz demiş. zor anlarda anasını belleyeceğiniz bir öküz besleyin yeter.

  başkanlık sisteminin olduğu ülkelerde bakanlık anlamsızdır. yüce şahsınız çok daha iyi bilirler. saygılarımla.