• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (0.00)
geçmişin de seninle gelir - cüneyt ülsever
eski bir mit şefinin oğlu olan salih, baba mesleği olan istihbaratçılığa girer. sniper olarak yetiştirildiği teşkilatta, katıldığı operasyonlardaki babasına benzeyen fevri davranışları sebebiyle amirlerinden azar işittiği ve açığa alındığı bir dönem, cia'ya çalışan bir ekipçe bal tuzağına çekilir. bir yandan çocukluk travmasından kaçmakta, öbür yandansa mit içindeki klikler arasında bir piyon olarak kullanılmaktadır...


 1. yazarın önceki romanlarına hemen hemen benzeyen bu eserde de belli klişeler kullanılmış. ama siyaset, başlığındaki ortadoğu cinayetleriyle ilgili iddialı ibareye rağmen pek de yok.

  !---- spoiler ----!

  * kötü baba ve hayatı kararan çocuk: check (salih kendi babasını öldürdüğü için cinayeti örtbas karşılığında mit tarafından yetiştirilmiş, kabuslarında cinnet geçirip babasını vurduğu anı tekrar tekrar yaşıyor. ayrıca ilk atış taliminde babasından dayak yemesi gibi, atış dersi verdiği öğrencisini dövüyor ve bu yüzden amirlerinden fırça yiyor).

  * çevre betimleme: check (bu sefer istranca dağları güzellikle betimlenmiş, salih'in babasıyla koşup oynadığı kırlar, dağlar, babasından dayak yediği atış talimleri hep trakya'nın ormanlarında geçiyor).

  * kadın ve seks: check (evet cia ajanı kadın, her zamanki gibi güvercin topuklu, ufak tefek ama ölçülü vücutlu, küçük ama orantılı memeli...)

  * yemek: check (mit yöneticileri restoranda tartışıyor bu durumları, daha ne?)

  !---- spoiler ----!