1. istiklal'de aslıhan pasajı'nda bulunan sahaf. her cumartesi saat 14.00'da kitap ve efemera müzayedesi yapmaktadır. çok güzel kitapları piyasa değerinin altında fiyatlara bulabilirsiniz. çok nadir eserler de mezatta yer alabilmektedir. kitapların yanında efemerada çok nadide plaklar sunulmaktadır.

  facebook sayfasından cuma günü, mezada çıkacak olan tüm ürünler yayınlanmaktadır. bir gün öncesinden listenizi yapıp gidebilirsiniz.

  varlıkları daim olsun.
 2. aslıhan pasajında bulunan bir sahaf. diğerlerinden farkı her cumartesi saat 2 de kitap mezatı yapması. çoğu kitap 1 liradan başlayan fiyatla açık arttırmaya sunulur. 20-30 liraya aldığınız kitabı 5 liraya bulabilirsiniz.nadir bulunan kitaplar ise daha yüksekten satılır zaten onları meraklıları alır. şöyle bir facebook sayfası var.her cuma mezatta satılacak kitapların fotoğrafları yüklenir.
  bazı pazar günleri alanında uzman bir kişinin önderliğinde kitap-film söyleşisi olur. şöyle bir haber çekilmiş.

  bu gün yine gittim. ciğerci kedisi gibi sadece bakmakla yetindim.bir gün erkenden yer kapıp 4-5 kitap alacağım.
  gamit
 3. burada duydum mezatları sonra baktım ki ciddi takipçileri varmış, etrafta duyuyorum.

  ben gezegen sahafla üsküdar sahaf festivalinde karşılaştım. okuduğum - aradığım kitap tarzında en çeşitli stand burasıydı.

  bir de festivalin kapanış günü kapanış saatlerine yakın yine uğradım içerisinde 15 lira yazan kitapları 5 liraya, 3 tanesi 20 olan kitapları toplamda 7 liraya falan verdiler. basımları da iyi ve temizdi üstelik. bu sayede gönlümdeki sahaf oldu.
  seviyoruz.