1. godaddy en ünlü domain ve hosting sağlayıcılarından biridir. arada çok büyük indirimler yapıyor. site açmayı düşünüyorsanız girmenizi bakmanızı tavsiye ederim.

  (facebook.com ---- facebook bir domain'dir.)
 2. sitelerimin alan adlarını ve ssl şifrelerimi satın aldığım hizmet sağlayıcı. her ne kadar ilk anda mükemmel indirim yapıyor ve hizmeti güzel görünüyor olsa da yenilemelerde müthiş fiyat yükseltmesiyle meşhurdur.

  örneğin, ssl sertifikalı bir siteniz olsun isterseniz bir senelik 25 tl'ye size satarken yenileme için doğrudan 210 tl gibi yüksek fiyat alabilir. gerçi çok faydalı bir ssl sistemi var, google'da ilk sıralara çıkmanız için biçilmiş kaftan. yine de pahalı bizim dolar kurumuza göre yenilemeler.

  hizmet ve yardım kalitesi hiç fena değil, türkiye telefon destek hattı ise biraz eksikleri olmasına rağmen idare ediyor.
 3. ilk senenizde 1dolara kadar düşen domain fiyatlarıyla gözünüzü boyayıp, ertesi sene aynı domaini 30dolara sattığı görülmüştür.
  öğrenci işi çözüm: böyle bi durumla karşılaşmamak için otomatik ödemenizi kapatmanız, domain exp'inden 2ay kadar önce farklı bir sağlayıcıya taşımanız gereklidir. ha ben buraya alıştım kalayım da diyebilirsiniz çünkü o kadar da kötü bir sağlayıcı değildir kendileri. fakat ikinci senedeki o fiyata değer mi? hayır.
  daha uygun fiyatlı bir sağlayıcıdan domaini alıp, letsencryptile de ücretsiz ssl sertifikası edinebilirsiniz.
 4. hiç sekmez bak. yeni hesap açınca bir hafta içinde hesabı dondurup alan adlarını göt ediyorlar. kredi kartı, kimlik resimlerini çektirip yollatıyorlar. o esnada sen açmışsın siteyi, heveslenmişsin. 2-3 hafta bekletiyorlar. ziyaretçiler arazi olmuş tabi o sırada. en son "olum açın artık şunları" diye yalvarıyodum. insan değil ki 'mına koduklarım. ortadoğuluyuz diye hep. bi' sn "kahrolsun amarika" diye radikalleşecem
  yok
 5. elini verenin kolunu alamadığı, minareyi kılıfına uydurarak hilenin dibine vuran firma.

  uzak durmak en güzeli.