• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.28)
goodfellas - martin scorsese
henry hill, jimmy conway ve tommy de vito adındaki iki gangsterle birlikte bir soygun düzenler. jimmy ve tommy, henry'den başka soyguna karışan herkesi öldürür ve ardından mafyada hızlı bir yükselişe geçer. gangster çetesi içinde hiyerarşik bir yapılanma vardır ve henry bu durumu kendine yediremez.


 1. !---- spoiler ----!

  tommy devito'nun spider'ı öldürdüğü sahnede beni hüzne boğan film.

  !---- spoiler ----!

  spider'ın askerleriyiz.
 2. joe pesci'nin rolüyle oscar kazandığı suç filmi. ayrıca bu rol oscar tarihindeki en küfürlü rolmüş.
 3. içinde bol bol şiddet, uyuşturucu barındıran tipik bir martin scorsese filmi. oyuncu kadrosunda ray liotta, robert de niro, joe pesci gibi isimler yer alır.
 4. the sopranos' ta defalarca selam çakılan filmdir.
 5. sinemada ilk izlediğim film olması nedeniyle benim için yeri ayrı olsa da en iyi suç filmi olup olmadığı tartışılacak bir filmdir.
  janus
 6. çok şahane müziklere sahip film.
 7. canım sıkılınca, tommy'nin, restoranda geçen vaftiz muhabbetleri aklıma gelir, açar izlerim hemen. her defasında da kahkaha attırır. joe pesci'nin nasıl bir orospu çocuğu olduğunu bu sahnede görebilirsiniz.
 8. filmi beğendiyseniz sizi şöyle alalım (bkz: the sopranos)
  kikk
 9. the sopranos'un chris moltisantisi burada spider olarak kamera karşısına çıkmıştır adam resmen mafya dizi filmleri için aranan kan.
  sezar
 10. özellikle hapishane sahnelerinde sahip oldukları rahatlık, özel odaları gibi şeylerden dolayı yer yer adamı güldüren film.