halk cezaevinden çıkan fetö'cülere gereken cezayı keser - youreads

 1. hukuk tarihine geçecek kadar skandal bir rte tehdidi. bu ülkede mahkemeler, savcılar niye var? bunu geçtim;

  eğer fetö'cüler suçlarını çekip tamamladıysa, halk niye ekstradan ceza versin?
  yok eğer suçlarını tamamlamadılarsa, niye salıyorsunuz?

  !---- spoiler ----!

  Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönlü ferah olsun. Ben duruşmaların tamamını takip ediyorum. Gün gün raporlarını alıyorum ne oluyor ne bitiyor raporunu alıyorum. Bu eli kanlı FETÖ'cü teröristlerin hiç biri kendilerini bekleyen acı sondan kurtulamayacaklardır.

  Cezalarını tamamlayıp dışarı çıkanlar olursa zaten milletimiz dışarda her gördüğünde onlara gereken cezayı vereceklerdir ve her gördüklerinde yüzlerine tükürecekler, onların tükürüklerinde boğulacaklardır.

  https://twitter.com/gunes_gazetesi/status/872531495461822467

  !---- spoiler ----!
 2. dışarıda fetöcülerin idam edilmesi gerektiğini düşünen yüzlerce insan var biri çıkıp tahliye olanların birini öldürürse, büyük başkanımız öyle istedi derse ne olacak?

  hadi bunu geçtim halkımız çok "sağduyulu" olduğu için kalkışmaz öyle şeylere diyelim. bu resmen bizim adalet sistemimiz çalışmıyor, cezasını çekti diye salsalar da hala suçludur o hakettiğini siz verin demek değil mi? o zaman hırsıza tecavüzcüye de gereken cezayı biz verebiliyor muyuz?
 3. rte' nin klasik haline gelmiş skandal açıklamadır. her geçen gün ülkeye olan inancımı kararlı şekilde zayıflatıyor. birisi suçluysa ve hukuki düzlemde cezasını alıp bunu da çektiyse size yetmiyor mu? illaki öldürülmesi, aforoz edilmesi, linç edilmesi mi gerekiyor? ya suçsuz insanlar, onlara bu açıklama yüzünden bir zarar gelse ne yapacaksınız? ancak bu kadar mı derinlikli düşünüyorsunuz? yeter gerçekten yeter.
 4. bugün de başkası adına utandım ve bu başkası benim ülkemin cumhurbaşkanı.
  başka diyeceğim yok.
 5. hukuk ve adalet kavramlarının tamamen tedavülden kalktığını ve toplumsal lincin önünün bizatihi yasal olarak açıldığını gösteren tek adam beyanatıdır.
 6. romalılar nasıl infamis der ve kişiyi ömür boyu şerefsizliğe mahkum ederse, sayın cumhurbaşkanımız da fetöcü der ve terörö ilan eder.

  yazık ki bu insanlar onurlu bir şekilde yargılanmaktan bile mahrum bırakıldılar. hesabı görülecek midir, bilemiyorum.
 7. aradan 4 yıl geçmiş ama söylevde değişen hiç bir şey yok (bkz: yüzde elliyi evinde zor tutuyoruz)
  gerçi teoride baktığında adamlar zaten her şey için doğrudan demokrasiye başvuruyorlar. şimdi bunu söylemesi çok da abes değil esasında. (bkz: referandum)

  tamam hadi biliyoruz bu ülkede adelet yok, ama kör topal ilerlediğine inanmak istiyoruz yine de. yoksa zaten sokaklar ceza kesmeyi bekleyen kabadayılarla dolu.