1. gitarı türk gibi çalan adam. büyük virtüöz, üstad, hocaların hocası.

  biraz deli olduğu konusunda hemfikir olabiliriz; fakat bir yetenek, bir dünya insanı, bir romantik olduğu su götürmez bir gerçektir. gitar, piyano ve kemanı virtüöz seviyesinde çalan örter eline ne geçirirse çalabilir. çalmadığı zamanlarda ise konuşur; ki bu bölüm katlanması zor bir bölümdür. her duyarlı sanatçı gibi konuşmaları yüzeysel başlar ve kesinlikle derinleşir. ülke meselelerine dair, müziğe dair çok yenilikçi ve farklı fikirleri vardır. konuşmasının uzadığını farkettiğiniz an gitarı eline tutuşturmalısınız. o zaman başka bir aleme geçer ve sizi de beraberinde götürür. hayattayken tanışmalı ve canlı olarak dinlemelidir kendisini. yaşayan gerçek sanatçılardan biridir.
 2. bu akşam bütün meyhaneleri gezdim isimli parçayı jazz gitarıyla, eşsiz melodiler katarak çalmasıyla beni benden alan insan.
 3. ismi lazım değil çok popüler bir sözlükte kendisine yapılan hakaretleri hayretle okuduğum klasik gitarı bana sevdiren adamdır.bu kadar çöplüğün sanat sayıldığı bir ülkede kendisine reva görülen muamele insanın içini acıtıyor.classical guitar recital "anatolian folk music" - albümü bana klasik gitar satın aldırmış ve çalmaya başlamama vesile olmuştur.bize bir kaç numara büyüktür,eğer okuyorsa bu tür yerleri ki okuduğu anlaşılıyor videolardan kendisini saygıyla selamlıyorum.
 4. any man who must say 'i am the king' is no true king.” - tywin lannister
  kendinden bahsederken üstad diyen , gitar reklamlarında kendi oynatılmadığı için saldırgan tavırlara bürünen, şahsi sayfalarında türk kahvesi yapıp "üstadın mutfağından türk kahvesi" diye paylaşan, aslında bunları yapmasa gerçekten de iyi bir müzisyen olan enteresan insan.

  (bkz: narsisizm)
 5. ölmeden badem gözlü olmuştur. ismi lazım olmayan sözlükte edilen hakaretlerin sebepleri onlarca caps ile desteklenmektedir. üşenip de bakmayan, okumayan herkes azılı bir hcö savunucusu olabilir. sanatına kesinlikle teknik anlamda bir şey diyemem çünkü öyle bir donanım sahibi değilim, sanatçı hiç değilim ama müziği güzeldir.
 6. narsist olduğu bir gerçektir ama bu iyi bir müzisyen olduğu gerçeğini değiştirmez.saçmalama özgürlüğü vardır nazarımda.bakabildiğim kadar video görüntüsüne baktım.işin ilginç tarafı gitar çalması falan eleştirilmiş hiçbir dayanak olmadan yani adamı kimse sevmek zorunda değil elbette ama müziğini beğenmiyorum dersen bu izahat gerektirir o hakareti eden ergende de o birikim yok maalesef.azılısı olmadım hayatımda hiçbir şeyin sadece bundan tam 20 yıl önce gitarla tanışmamı sağlayan kişiye biraz minnet hissettim sanırım.
 7. iyi bir gitarist olduğuna dair şüphelerim olsa da (kendisinin playback tarzında gitar çaldığı bir video mevcuttur çünkü) egosu yüzünden insanları kendisinden nefret ettiren bir kişidir.

  kendisi şu an çok farklı bir şekilde anılan bir gitarist olabilirdi eğer farklı yaklaşımlarda bulunsaydı.

  kendisinin iki tane büyük hatası vardır:

  - başkaları ona üstat demeye başlamadan kendisine üstat demiştir. oysa ki üstatlık kişinin kendi kendine alabileceği bir statü değildir. eğer bir kişi herkes tarafından üstat olarak nitelendiriliyorsa o zaman üstattır. "bana üstat demen lazım" demez hiçbir üstat. siz ona üstat dersiniz zaten eğer gerçekten üstat olarak görüyorsanız.

  - "ben çok iyi gitaristim, kimse beni dikkate almıyor" demesi de ayrı bir saçmalıktır. bir müzisyen sadece müziğini yapar ve gerisine karışmaz, hatta ünlü olmayı kafasına bile koymaz. müzikten para kazanamıyorsa gider ek işler yapar müziğe öyle para ayırır. kaldı ki bach'ın değeri bile kendisinin ölümünden yüzyıllar sonra anlaşıldı. fukara bir şekilde yaşayıp ölen nice bestecinin eserleri günümüzde daha yeni yeni tanınmaya başlıyor. bence sanatla uğraşan bir kişi popüler olmayı o kadar da umursamamalı. eğer gerçekten sanat yapıyorsa değeri zaten bir gün bilinir. belki mağaralara resim çizen arkadaşlar bile "ulan bütün gün duvara resim çizip duruyorsun, iki hayvan avla da eve yemek gelsin" şeklinde eleştirilmiştir kim bilir...