hdp'li vekile tepki gösteren kürt vatandaş - youreads  1. haklı vatandaş. daha önce twitter'da belirtmiştim burda da belirtmek istiyorum.

    ben bir solcu olarak yıllarca akp'yi, chp'yi, devleti vs. nasıl eleştiriyorsam hdp'yi de eleştiriyorum. benim hdp ile sorunum da yok. benim hdp'nin solcu görünmesiyle sorunum var.

    bana göre hdp hiçbir zaman sol olmamıştır. sadece sol görünümüyle süslenmiş bir partidir. kendi dilim, kendi ırkım, kendi milletim diyen sol parti olamaz. bomba patlatarak sivil insanları öldüren bir sol olamaz. solun hiçbir fonksiyonu bu sivil insanların ölümünü açıklayamaz. bu yaptığının yıllarca faşist diye eleştirdiğin devletten hiçbir farkı yoktur. hdp ise sanki bunlar yetmezmiş gibi bir de bombacı cenazesinin taziyesine gidiyor. hangi sol bunu yapar anlayamıyorum. hangi sol bir terör örgütüne sempati besler anlayamıyorum. her şeyi geçtim artık yıl 2016, silahlı mücadele ile kimseye davanı aşılayamazsın. çağ, bilgiye kolayca erişim çağı.

    hdp'nin artık bir taraf seçmesi gerekiyor. kendisi sol mudur yoksa kürt milliyetçiliği yapan faşist bir parti midir? hdp, kürt milliyetçiliğini savundu diye oy verenlere lafım yok zaten adam bunu istiyor neticede ama kendine solcu diyen kürtlerin de artık bunu görmesi gerekiyor. çünkü sen kendine sol diyorsan oy verdiğin parti sol değil.

    ayrıca kendine solum diyen partiler de ezilenlerin yanında olacaz diye pkk'ya sempati beslemeyi kesmeli. evet ezilenlerin, ötekileştirilenlerin yanında olalım ama bir terör örgütüne sempati duymayalım. bu kadar zor mudur bu anlayamıyorum. ben bunları yazıyorum diye de faşist oluyorum. çok güzel kafalar gerçekten pırıl pırıl.