hedefim sensin - kıvanç barunönü - youreads

  • izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
hedefim sensin - kıvanç barunönü
hedefim sensin, çiğ köfte satarak geçimini sağlayan zekeriya taştan’ın hikayesini konu ediyor. genç bir adam olan zekeriya taştan, istanbul sokaklarında çiğ köfte satarak geçimini sağlar. oldukça geveze bir adam olan zekeriya’nın başına ne gelirse çenesinden gelir. bir gün konuşmaması gereken bir yerde ve zamanda yine kendisini tutamaz. ama bu sefer başına büyük bir dert alır ve istanbul’u terk etmek zorunda kalır. artık onun yeni yuvası ilk defa ayak bastığı gökçeada olur. burası zekeriya’nın hayatı için adeta bir dönüm noktası olur. gökçeada’ya gelmesi ile hayatı değişen sadece zekeriya değildir. onun gelişi ile birlikte hafize’nin, leyla’nın ve yarım hasan’ın hayatı da bambaşka bir hal alır. yönetmen koltuğunda “kocan kadar konuş”, “görümce”, “arif v 216” gibi filmlere imza atan kıvanç baruönü'nün oturduğu "hedefim sensin" filminin başrolünü ata demirer üstleniyor. senaryosunu demirer’in kaleme aldığı komedi türündeki yapımın oyuncu kadrosunda demet akbağ, tarık ünlüoğlu, gonca vuslateri, ilker aksum, erkan can gibi isimler yer alıyor.


 1. genel bakınca klasik bir ata demirer filmi olmuş ; ege'de geçen, sıcak ama hafif çatlak bir ailenin hikayesi ve ata demirer açısından mutlu(*:aşklı) sonla biten. demet akbağ'ın buradaki karakterini eyyvah eyvah'takilerden daha çok sevdim, ata demirer'in karakteri reklamlarda gösterildiğinden daha az yapmacık geldi filmde bana. olay biraz dar kaldığından mıdır nedir, filmin süresi biraz uzun geldi biraz.
  !---- spoiler ----!

  hayali düello sahnesinin çekimini beğendim.

  müslüm filmiyle yakın dönemde, bol şarkılı ve beyaz takım elbiseli filmle vizyona girmek biraz talihsizce olmuş.

  film aileyle izlenebilecek seviyede ama ecelle ilgili kullanılan özlü sözün yerine başkasını seçebilirlerdi.

  !---- spoiler ----!
 2. benim gülesim mi vardı yoksa film gerçekten komik miydi bilmiyorum ama epey güldüm eğlendim izlerken. ata demirer'in kendi filmleri arasında iyi bir yere sahip bence. güzel gökçeada görüntüleri de vardı, yazı özletti. ee daha ne olsun, bu fimden başka da bir beklentimiz yoktu zaten. trailer