homofobi - youreads 1. tanım olarak eşcinsellere ve esşcinselliğe karşı duyulan nefret,öfke, ayrımcılıktır.

  şuanda eşcinselliği bir kan grubu kadar normal bulsam da geçmişim için aynı şeyi söyleyemiyor olmam beni üzüyor. yıllarca toplumdan çoğumuz eşcinselliği kaka olarak gördük. ayıp bulduk anormal bulduk. yani en azından ben öyleydim. erkek dediğin sert olmalıydı. ilk okuldan lise 2'ye kadar benim için utanç verici bu dönemi yaşadım. aynı zamanda seksist bir yapım da vardı. ilkokulda kızlara aşırı mesafeliydim kızlarla takılan kız olur diye sınıfın erkekleri olarak düşmandık tamamen. hafif yumuşak efemine bir yapıya sahip birine sen erkekler tuvaletine girme demeler, 8. sınıfta ve lisenin başlarında beden dersinde hoşa boş bıraktığı zaman bizle futbol oynamak yerine gidip voleybol oynayan erkeklerle dalga geçmeler vs. vs.

  yaşadığım kırılım ise çok yakın bir kız arkadaşımın eşcinsel olduğunu öğrenmemle başladı. sanırım 15 ya da 16 yaşındayım arkadaşımla oturuyoruz. birinin ondan hoşlandığını ve bu kişininde bir kadın olduğunu söyleyince tam anlamıyla şok olmuştum. olabilir diyip tüm gün susmuştum. zaman içersinde kabullendim bu arkadaşım sayesinde yeni eşcinsel insanlarla tanıştım. ardındann okudum araştırdım,ezildiklerini ve en önemlisi ise benim yıllarca ezdiğimi farkettim utandım. böyle böyle bu fobiyi geride bıraktım.

  biraz itiraf gibi biraz geç kalmış bir özür gibi olacak ama geçmişte sürekli dalga geçtiğim, ayrımcılık yaptığım, kalbinizi kırdığım için çok utanıyorum, özür diliyorum.
 2. eşcinsellik değil homofobi hastalıktır ve tedavi edilmelidir. ama üzülmeyin homofobi tedavisi olan bir hastalıktır.
 3. mesut
 4. anormal olan duruma karşı gösterilen tepkidir bu sadece eşcinsellik için geçerli değil. insanlar farklı olan herşeye karşı cephe alırlar. bazıları doğrudur bazıları yanlıştır. eşcinselliğe karşı alınan negatif tutum bence kesinlike doğru olanlardan
 5. bugün facebook'ta ilginç bir tanımına denk geldim, burada da paylaşmak istedim. tanım daha önce hiç aklıma gelmeyen bir bakış oluşturduğu için paylaşmaya değer görüyorum:

  homophobia:

  the fear that gay men will treat you the way you treat women.

  homofobi:

  gey erkeklerin, sana, senin kadınlara muamele ettiğin gibi muamele edecekleri korkusu.
 6. eğitim alaninda yaziyorum çünkü bu alanda eğitilmemiz gerektiğine inaniyorum. her gün okula gidiyoruz ve boktan üçgen, altigen, pisagor, trigonometriyi öğreniyoruz. yani onu bile saniyoruz, öğrenmek farkli bir uğraşi. ama karşimiza bir gün bir homoseksüel bir birey çiktiğinda nasil davranmamiz gerektiğini bile bilmiyoruz. oysa ne bir fazladan dikkat ne de fazladan bir tedbir gerekiyor. onu sadece bir insan olarak görün. saygi duyun!. ülkemizdeki iktidar partinin insani lgbt yürüyüşüne giden birine 'yahu sen gey' misin diyor. ahmet davutoğlu'dur bu kişi. işte biz onlarin yanina yer almak ile kötü bir şey yaptiğimi saniyoruz. bilmiyoruz ki orada onlar için değil insanlik için bulunuyoruz. toplumu bozduklarindan yakinanlar? peki siz toplumu bozmamak için ne yapiyorsunuz? haa.! hiç bir şey. çünkü siz normalsiniz değil mi. oy atarken bile şansa göre atan, sirf kişisel inanç ve görüşlerinize uyduğu için bir kişiye körü körüne bağlanarak siz topluma çok mu güzel dayanak oluyorsunuz. nefret ediyorum. tüm homofobik kişilerden. olmayin. güzel ve edebi bir site olarak burada da bu konuda bilinçli bireyler istiyorum. ülkede kaç milyon sanatçidan elle sayilir kişisi eşitliği ve insan haklarini savunuyor. neden ? aha işte!!!. onlari savunarak topluma göre onlardan bir oluyor. türkiye'den neden nefret ediliyor. neden gençler siyasetten ve ülke'den uzaklaşiyor. biraz kendi kendinizi sorgulayin! dünya'da kaç adet ülke eyalet ivir zivir var! ama yine elle sayilir olanlari hemcins evliliğini izinledi. işte amerika! ister pragmatist olsun ister kurnaz. insana vermesi gerektiği kadar değeri verebilen bir ülke. bir insanin ülkesinden isteyeceği de budur.
 7. buna sahip olanlar okuyup rahatlasınlar diye yazılmış yazıları mevcuttur.

  1

  2
 8. buna sahip insanlar çoğunluğu aslında gizli gaydir.
 9. homoseksüel bireylere karşı duyulan nefret, korku. bunlar beraberinde önyargıyı getirir. homofobi bir nefret suçudur, insanlar salt siyah beyaz karakterlerde değil, renklidirler. insanların renklerini karartmayın.

  youtube'da homofobi'yi anlatan onlarca video var, kendinizi homofobik olarak tanımlıyorsanız bir göz atmanızı rica edebilirim.

  unutmayın, insanlar renklidir.