1. şu an için olası bir yasa teklifinde akp mhp evet chp çekimser hdp hayır diyor. kendi görüşüm ise gelmemesi yönünde yoksa bunlar nüfus planlaması niyetine kullanırlar.
 2. abdullah öcalan faktörünü göz önüne alırsak, cevabı "gelmesi imkansız" olan soru. böyle bir girişim türkiye'yi kanlı bir iç savaşa sürükler. özellikle böyle bir dönemde yangına benzinle gitmekle eşdeğer bir harekettir bu.

  ayrıca zamanında idam yürürlükte olsaydı, balyoz ve ergenekon gibi davalarla içeri alınan askerler, masum veya değil, pisi pisine ölmüş olurlardı. pedofili dahil, hiç bir suçun cezası idam olmamalıdır.
 3. ben insan hayatının kutsal olduğunu savunuyorum. her ne yapmış olursa olsun birisin hayatını almak kimsenin hakkı değildir. demokrasi, hukuk, cumhuriyet... hiç birisi insandan önemli değil, aksine her birisi insan için.
 4. benim bildigim (bkz: kpss vatandaşlık) ceza geçmise yurutulemez gelse bile ne sikime yarayacak darbecileri pedofilileri ya da katillerimi asacaklar yoo senin benim gibi muhalifleri cakma kanitlarla daragacina goturecekler .
 5. bana degil, bilim adamlarina (sosyoloji, antropoloji vb.) sorulmasi gereken soru.
 6. ülke tarihinde birçok masum insan asılmış, arkada kötü hatıralar bırakmıştır.
  günümüzde adaletin işleyişi ve kime hizmet ettiği düşünüldüğünde masum insanların asılmayacağı garanti edilemeyeceği için kesinlikle karşı çıkmaktayım.
  ayrıca halkın kan, can istemesi ise pek iyiye işaret değil. zaten idam yasası geçerse ilk asılması gereken imralı'dadır.
 7. cevabını ab üyelik komisyonu başkanının verdiği soru. insan hakları evrensel beyannamesine taraf olmayı bırakır, ab üyelik sürecini bitirir, hukuk devleti ilkesini anayasadan çıkarırlarsa gerçekleştirebilecekleri hadisedir idam.
 8. idam edilen kişilerden birinin daha sonradan masum olduğu anlaşılırsa ne olacak o zaman. ayrıca gelse bile o andan sonra işlenecek suçlar için geçerli olacağı için darbeciler açısından bir şey değişmeyecek.
 9. direkt hammurabi kanunları uygulanmalı bence, bunu hakediyoruz.