• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.00)
infinity chamber - travis milloy
kapatıldığı hücreden kurtulmaya çalışan bir adamın hikayesi.
 1. 2016 yılı yapımı gerilim bilim kurgu filmi. nasıl duymadık nasıl duyulmadı hayret. oysa frank lerner (christopher soren kelly) ve gabby (cassandra clark) isimli başrollere, gerçekten güzel bir sinematografiye ve şahane müziklere sahip film.

  çoğunlukla tek mekan ve oyuncuyla geçse de sıkmıyor aksine başrollerin aşırı samimi oyunculuğuna hayran kaldım.

  !---- spoiler ----!

  filmle ilgili en çok beğendiğim husus seyirciyi aptal yerine koymamaları. seyircinin aklına takılıp şöyle olabilir böyledir bu dersiniz ama bu hususlar filmde hiç konuşulmaz ya da sona bırakılır ya bu filmde başrolümüz -e tabi yalnızlıktan- aklımızdaki soruları bir bir sorup cevaplıyor.

  ayrıca, filmin bir döngüde devam ettiği ortada artık aklımızda tek bir soru ile beklemedeyiz adam kurtulacak mı kurtulmayacak mı yönetmen hangisini tercih etti derken filmin sonunda basit ama etkileyici bir bitiş var.

  bu arada, howard' ı da sevmiştim. keşke onun için de bir şey yapılabilseydi. ama filmin en can alıcı noktalarından olan " makine-insan " karşılaştırmasında bir makinenin (makine demeyeyim ya ai) feda edilmesi gerekiyordu belki de.
  !---- spoiler ----!

  ben sevdim.
 2. her nedense çok fazla adı sanı duyulmamış, köşede kalmış distopik bilimkurgu, gerilim filmi.

  Oyuncu sayısı çok az, filmin tamamı neredeyse sadece 2 mekanda geçiyor, süresi de 2 saatin üzerinde, tekrarlanan diyaloglar ve sahneler çok ama her nasılsa film sürükleyici, heyecan verici ve sıradışı soruları akla getiren cinsten. izlemeye değer, 6.5'tan 7'lik. trailer