insanlara fazla değer vermek - youreads 1. fazla değer vermek /az değer vermek hiç anlamam. bunu ölçebileceğimiz bir alet olsaymış keşke. bildiğim tek şey yaklaştığım içtenlikle bana yaklaşmadıkları. hepsi mi öyle ,hayır iki üç kişi hariç.
 2. eğer doğru kişiye veriliyorsa şahanedir ve muhtemelen karşılıklıdır. yok siz gidip karaktersizin önde gidenine hak etmediği kadar değeri verirseniz bir güzel mahveder hayatınızı. inanmayan buyursun denesin.
 3. bos istir.

  bok yemektir.

  akilsizliktir.

  tesekkurler.
 4. "fazla değer vermek" değil aslında. değer vermek başlı başına bir hata. yaşıyoruz işte ne gerek var az / çok bir şeyler istemeye, vermeye. gerek yok.
 5. bu tip sosyal dengesizlikten kurtulmak için kendime bir yol belirledim. öncelikle kapitalist düzende saatlik ücretinizi belirleyin. sonra da her anınızı fiyatlandırın. bu noktadan sonra bazı kişilere bu hizmeti ya da bu değeri bedava vermek istemeyeceğinizi göreceksiniz. işte bu kişiler sizin çevrenizde olan ama duygusal bağınız olmayan kişilerdir. bazılarına ise seve seve vaktinizi ayırır parasını istemek gibi saçma bir şey yapmazsınız. bunlar da sizin duygusal çevrenizdir.

  işte bu prensipler dahilinde herkesin değerini de ölçmüş olursunuz ve kendinizi bu dertten kurtarmış olursunuz. insan öncelikle kendi zamanının ve enerjisinin değerini bilmeli.
  abi
 6. hayatta tanımış olduğunuz en güzel, en iyi insana dahi olsa fazla değer verirseniz üzülürsünüz.
 7. sevdiğim insana fazla değer vermezsem kime vereceğim peki? duygularımı paylaşmaz içimde tutarsam bundan zarar görürüm ben.
  keşke verdiğimiz değerlerin kıymeti bilinse.
  orr