internetten alışveriş yapmak - youreads 1. İnternetten alışveriş yaparken hangi sitelerin güvenli, hangi sitelerin güvensiz olduğunu anlamak için mutlaka iletişim sayfasına bakmanız gerekli.

  1. Örnekte hepsi burada sitesinin iletişim sayfasında; şirketin ünvanı, ticaret sicil numarası (her güvenli sitede yazılmayabilir), adres ve telefon numarası mutlaka olmak zorundadır.

  2. Örnekte ise; iletişim kısmını sadece sizin doldurmanız talep edilmekte. Firma ile ilgili en ufak bir bilgi yer almıyor. Yani büyük ihtimalle siz bu siteden alışveriş yaparsanız; a) sahte ürün gelecek b) kutunun içinden başka bir şey çıkacak.(*:sürpriz)

  En önemlilerinden biride kredi kartı ile ödeme yapma hususu. imkanınız varsa mutlaka sanal kart kullanın.

  Daha fazla bilgi
  ozumm
 2. internette alışveriş yapmak tamamen bağımlılık yaratan birşey bence.
  insanlar bir defa elini bulaştırdı mı kesinlikle devamı geliyor.
  istemsiz girip her gün o siteleri kontrol etmeye başlıyorlar.
 3. kesinlikle hayatı çok kolaylaştırır
  mm50
 4. bu dönemde çokça yaptığımız şey. ama benim bunun asıl bahsetmek istediğim kısmı "kargo stalklamak". aldığım şey hobisel bir şeyse ve çok heveslendiysem ilgili siteyi "kargoya verildi, takip numarası şu" bildirimi görene kadar, her gün 2-3 kere ziyaret edip kendimce taciz ediyorum. sonra o kargo numarasını alınca bu sefer kargo firmasının sitesine daha sık girip bakıyorum, bir yerden sonra robot olmadığımı sisteme ispatlamam gerekiyor :) hele şu kargocuyu haritadan takip edebildiğin firmalar ekstra eğlenceli - gerilimli oluyor, sağolsunlar şimdiye kadar hiç ilk yakından geçtiklerinde teslim etmediler :)

  bu stalklamam bir kere filan işime yaradı, onda da ip kargomu iş yerine sipariş etmiştim, baktım cumartesi sabah kargo şubesine geldi, o civarda da işim vardı, boşuna dağıtıma çıkmadan (o gün kimse olmayacaktı şirkette) geldim aldım, haftasonu başladım örmeye :)