1. Dünya genelinde işitme kaybı sorunuyla mücadele eden kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Ancak günümüz toplumlarında işitme kaybı sorununa ilişkin olarak yeterli bilgiye sahip olunmaması bu konudaki mücadelenin daha da zorlu olmasına neden oluyor. Özellikle işitme kaybı problemi çoğu kişi tarafından duyu yetisinin tamamıyla kaybedilmesi olarak algılanıyor. Ancak işitme kaybı sorunu farklı seviyeleri bulunan bir problemdir. Bu nedenle duyma konusunda problem yaşamaya başlayan kişilerin mutlaka işitme testi yaptırmaları tavsiye edilmektedir. Firmamız işitme testi ile işitme kaybı derecenizi ve sizin için en uygun olan işitme cihazının belirlenmesine yardımcı oluyor.
    İşitme testi muayenesi, duyma yetisinde sorun yaşayan yani kaybı uğrayan kişilerin işitme kaybı derecesinin belirlenmesi amacıyla yapılmaktadır. Kişinin işitme kaybından hangi seviyede muzdarip olduğunun belirlenmesi amacıyla bir dizi fiziksel muayeneyi kapsayan bir testtir. İşitme uzmanları tarafından gerçekleştirilen işitme testi farklı aşamalara sahiptir. Bu çerçevede de işitme testleri, temel olarak fiziksel muayene öncesinde sorularla gerçekleştirilmektedir.

    Bir dizi soru ile hastanın duyma kabiliyetindeki durumuna dair ön bilgi alınır. Bu sayede hastanın durumu netleştirilerek, gerçekleştirilecek testlerin buna göre dizayn edilmesi sağlanır. Bursa ücretsiz işitme testi hizmetlerimiz sayesinde duyma konusunda en ufak bir sorun yaşadığınızda dahi işitme kaybınızın olup, olmadığını ve mevcutsa ne derecede olduğunu öğrenebilirsiniz.
    Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir.