1. evet özellikle hem cinsleri bile tercih etmez. çünkü hem cinsleri en baştan onu doktordan saymaz. bunun için muayene olmasına bile gerek yoktur. kadın olması yeterlidir. çünkü ancak hemşire olabilir. hatta üzerindeki beyaz önlüğe rağmen, muayene etmiş olmana rağmen, akşam seni nöbet tutarken görüyor olmasına rağmen sen doktor değil hatta hemşire de değil sekreter hanımsındır. çünkü senin kadın olman yeterlidir. her gün serviste yatan hastalarını gidip muayene edersin fakat doktor olarak görülmemen için yanında müstahdem bir erkek bulunması bile yeterlidir. çünkü erkek olduğu için ona doktormuş gibi konuşulup senin yüzüne bile bakılmaz.
  bakın ben burdan sekreter ya da hemşireleri aşağıda görmüyorum. olay bu değil. olay yıllarca mesleğin için emek verip, senin buna layık görülmeyip, iki gerizekalı cinsiyetçi yüzünden durduk yere sırf cinsiyetin yüzünden aşağılanmak.
  çatlayın da patlayın da.. bu meslekte ve geri kalan hayatın her alanında kadın olarak varız, var olacağız. siz insanı sadece insan olarak görmeye başlamadığınız müddetçe 'cinsiyetçi erkekler ve (hiç anlayamayacağım şekilde) müritleri kadınlar' gerçek bi insan olamayacaksınız.
 2. 2 kez ameliyat olmuş birisi olarak gayet yetenekli olduklarını düşünüyorum.

  bel ameliyatı oldum, kadındı, milimetrik bir yerde 4 saat uğraştı, sonuçta diğer doktorların söylediğinden 2 3 ay önce ayağa kalktım.

  dirsekten bir sakatlık yaşadım. onlarca doktor gezdim, hiçbiri bu ameliyata girişmeyi kabul etmedi. egede ise proflar doçent bir kadın doktora gönderdi beni. bir kaç saatte tertemiz çıkardı. 1 yıl sonra tenis oynayabilir duruma geldim.

  katarak ameliyatı oldu bir büyüğüm. o doktorun gösterdiği ilgi alakayı başka doktor göstermezdi belki. büyüğüm de şimdi çok memnun gözlerinden.
 3. cinsiyetci bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.
  iyi doktor ve kötü doktor vardır.
  bunun cinsiyetle bir alakası yoktur.
 4. kadınların el becerileri ince işleri yapacak şekilde gelişmiştir. ayrıca titiz ve dikkatlidirler. doktorluk için gereken insan sevgisi, şefkat, merhamet gibi duygulara sahip olduklarından zaten bahsetmeme gerek yok.
  (bkz: ayık kafayla açılamayacak kadar saçma başlıklar)
 5. böyle bir başlık olması bile yeterince aptalca! ve sanırım bu ülkede hayatımız aptalca yargıların, söylemlerin ya da inanışların aptal sahiplerine bu aptallıkların yanlışlığını kanıtlamaya çalışmakla geçecek. işte bu gerçek bir dramdır sayın youserlar..

  edit: "kadın doktorların beceriksizliği" isimli başlık "kadın doktorlar" olarak değiştirildi diye bir mesaj aldım. evet değiştirilmiş ama bu başlığı açan zihniyet değişmedi, kolay kolay da değişmeyecek. benim sözlerim de o zihniyete gitsin.
 6. izlenimim, erkek meslektaşlarından daha gözüpek oldukları yönünde.
 7. kadın hastalıkları v.b. uzmanlık alanında hemcinsleri tarafından dahi tercih edilmeyen doktor cinsiyeti. erkek kadın ve doğum uzmanları daha bir tercih ediliyor.
 8. kadından doktor olmaz. hatta başka bir şey de pek olmaz.
 9. uzun zamandır yaptığım gözlemler sonucunda vardığım sonuç: beceriksizdirler. ne kadar umursarsınız bilmiyorum ama gerçekten samimiyim bu konuda. kadınları doktor olması yasaklanmalı.