1. sürekli veriyorum efendim durduramıyoruz
  bazrn canım yemek yemek istemiyor 1-2 gün yemiyorum nerdeyse bi bakıyorum 53 olmuşum sonra yiyorum ama maks. 56 oluyorum fazlasını nadiren gördüm.
  sanırım kilo almam için evlenmem lazım (bkz: youreads sevgili aranıyor ilanları)
  wtf
 2. bir gün ben de başaracağım, diyetlerimi kah alkolle kah tatlı ile bozmadığım o karanlık günlerin ardından kilo verdiğim gerçeği adeta bitmek bilmeyen karanlık bir dehlizin sonundaki minik bir ışık gibi olacak ve büyüyüp her yeri aydınlatacak.. ama önce bir çukulat
 3. mart 2017den beri 92 kilodan 75 kiloya düşerek gercekleştirdiğim eylem. ekmek yok, alkol yok, sabahlari cift yumurta, egzersiz de varsa akşam da çift yumurta, sabahlari az bir miktar recel ve pekmez olabiliyor, ekmek dısında katı kural yok, siyah mercimek iyi bir diyet ürünü olarak kullanılabilir.
 4. kilo vermek=diyet yapmak değildir aslında.. kilo vermek kişinin kendine yakışan yeme alışkanlığını kazanması, dahası hayat tarzı olarak benimsenmesidir.. nerde, ne zaman, hangi besinleri tüketeceğini bilmesidir. yıllarca "diyet diyet" diye diye kafalara nakşettiler. sıfır bedenleri tapılacak insanlar olarak dayadılar gözler önüne.. aç kalarak kilo verilmez, sağlıksız olmaya davetiye çıkarmak olur o, olsa olsa.. kilo verme uzun bir süreç gerçekten..
 5. zor ama ilk birkaç hafta zor bence. şu an şekerli şeyler ve yağlı şeyler yemiyorum mecburen. bir baktım üç günde hiçbir şey yapmadan bir kilo vermişim. aslında zararlı şeyleri kestiğimiz zaman hareket bile etmesek kilo veriyoruz. tatlı zaten muhteşem bir şey. canan karatay boşuna şeker en tatlı zehirdir demiyor. yalnız şunu fark ettim ki bir hafta civarı yemezseniz eskisi kadar aramazsınız. ben bu ara mecburen bu tarz şeyleri kestim ama kilo vermek falan istemiyorum o da işin başka boyutu.

  bir de sürekli diyet yapan bir grup var. yani ne bileyim kişinin bir sağlık sıkıntısı yoksa, çok kötü beslenmiyorsa, kilosu da normalse insan kendini bu kadar sıkmamalı bence. sonuçta hayata bir kere geliyoruz. mesela son zamanlarda dayatılan sıfır beden kadın güzeldir algısı var. bana hiç de güzel gelmiyor hatları olmayan, dümdüz giden insan. kadın için de erkek için de görüşüm böyle. irem derici örneği var günümüzde. bence hiç iyi görünmüyor kilosu. görselliği falan geçtim sıfır beden olmak çok sağlıksız bir durum gerçekten. günlerdir hastanelerde. yazık günah yani.
 6. at gibi yeyip, bütün gün evde televizyon izleyerek göbekli bir aygıra dönüşmek yerine; sağlıklı beslenip, spor yapmayı tercih ederek gerçekleştirilebilen eylem.

  insan görmüş zombi gibi hamburgerleri, kolaları, tatlıları (künefe hariç) yiyerek koca götlü, bıngıl bıngıl göbekli bir fatass'e dönüşmek kolay.
  bütün fatass'ler azim, motivasyon ve profesyonel birinden destek alarak gerekli programlarla birlikte hedeflenen kiloya düşebilir eheh.