• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.79)
kingdom of heaven - ridley scott
ailesini ve inancını kaybeden acılı bir baba... dini savaş uzak ve kutsal topraklarda devam etmekte onu ve kaderini ise büyük bir drama doğru yönlendirmektedir. kaderi oğlu balian’ın büyük bir şövalye olmasını sağlayacaktır. ıbelin’li godfrey doğu’da savaştığı haçlı seferlerinden vatanı fransa’ya dönmüştür. balian’ın babası olduğu ortaya çıkınca, godfrey gerçek şövalyeliğin ne olduğu hakkında oğlunu yetiştirecek ve onu kıtalararası destansı bir yolculuğa çıkaracaktır.
kudüs’te o günlerde 2. ve 3. haçlı seferleri arasında kırılgan ve her an sonlanabilecek bir ateşkes ilan edilmiştir. kudüs kralı ıv baldwin barışa ve halkına bağlılık yemini etmiştir. ıbelin’in ölmeden önce kılıcını ve yeminini teslim ettiği oğlu tıpkı babası gibi kudüs’ü her tür kötülükten korumak için yola çıkmıştır.
ölüme çok yaklaştıkları bir deniz kazasına rağmen güçlükle ulaştıkları kutsal şehir’de balian kılıç maharetleri sayesinde kendine kısa sürede bir ün yapar ve bu arada kral’ın kızkardeşi güzel sybilla'nın saygı ve hayranlığını da kazanır. ancak balian kendine düşman da kazanmıştır... özellikle sybilla’nın kocası, tapınak şövalyeleri'nin küstah lideri guy de lusignan’ın ve kralın danışmanı tiberias’ın düşmanlığını. balian kılıcını alır ve tarihe adım atar.

Bu başlıkta favorilenen yorum bulunamadı.