• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.64)
korkusuz korkak - natuk baytan
hayatı başarısızlıklarla dolu olan mülayim keleşoğlu ithalat ihracatta memur olarak çalışmaktadır. bütün hayatı gittiği hastanede raporlarının karışması ve altı ay sonra öleceği haberini almasıyla değişir. aynı anda milli piyangodan da büyük ikramiyeyi kazanan mülayim bundan sonraki süreçte korkusuzluğuyla bambaşka bir insan olur. sonrasında öğrenir ki hasta değil, aksine çok sağlıklıdır. ancak geri dönülmez bir yola girmiştir mülayim.


 1. lakaplarıyla zihinlerde unutulmaz yer eden bir filmdir. bombacı mülayim, ayı abbas, sansar selim, gaddar kerim ve fedakar arkadaşınız gerzek hamdi.
 2. "bu saatten sonra gelen paranın içine..." diyip piyangodan çıkan parayla istanbul'un en güzel tuvaletini yaptırdığı filmdir.
 3. bağımlılığım olan türk sinemasının en büyük eseri.
  repliklerin olmadığı sahneleri bile kafamda canlandırabildiğim bir başyapıt.
  mülayim sert'in hayatındaki keskin twistler ile şenlenen film esasında kendisindeki değil etrafındaki insanların da aynı twistlere sahip olduğunu göstermekte.
 4. hayat hikayesi olarak walter white karakteriyle neredeyse örtüşen bir baş role sahip film.

  *bilindiği üzere walter abimiz doktorundan çok hasta olduğu haberini alınca hayatında ciddi değişikliklere gitmeye karar verir, mülayim sert de 6 aylık ömrünün kaldığını öğrenince başka işler peşinde koşmaya başlar.
  *özü itibariyle iyi bir insan olan olan kimya öğretmeni, kazandığı para oranında kötü bir kişilğe bürünür.mülayim abimiz de piyangodan çıkan paradan sonra artık eskisi gibi değildir.
  *walter reyiz, kötü adamlara, mafyaya, sokak serserilerine karşı amansız savaşa girer, mülayim ise ayı abbas, gaddar kerim ve sansar selim'e hadlerini bildirir.
  *hikayelerinin sonlarına doğru walter abimiz bu işi kişisel zevki için yaptığını itiraf eder, aynı şekilde mülayim de ''ben bu saatten sonra gelen paranın anca içine sıçarım'' diyerek yaptığı her davranışın altında yatan sebebi açığa vurur.
 5. türk sinemasında çığır açmış film. aksiyon sahneleri ve efektleri ile günümüze kadar örnek teşkil etmiş ve sinema sektöründe öncül rol oynayarak ülkemiz için bir mihenk taşı olmuştur.

  mesela yani.
 6. içinde türk sinema tarhinin en iştah açıcı yemek sahnelerinden birini barındıran kült film.

  kısacası, yemek yerken, hele ki sevdiğim bir şey yiyorsam izlemeyi sevdiğim bazı şeyler var. bu, how i met your mother'ın "best burger in new york" bölümü, herhangi bir kemal sunal ya da ertem eğilmez filmi, marvel cinematic universe filmlerinden bir kaçı şeklinde varyasyonlanabiliyor. ha bir de muzaffer izgü'nün ökkeşi kitapları da iştah açar. neyse, korkusuz korkak filminde mülayim (bkz: kemal sunal) perhizde olduğu için haşlama patates yerken tüm ofisin hunharca kebaba, pilava abandığı bir sahne vardır ki. oy dersiniz. neyse yazarken bile hallendim, dabulyudabulyudabulyu nokta yemeksepeti nokta kom