1. gelişini takiben bolca kültürlendirici yorum girerek, youreads'e katabileceği çok şey olduğunu gösteren youser. dilerim geldiği bu yer de onu memnun eder.
 2. moderatörlerden birinin yan hesabı gibi duruyor. platforumu canlandırmak için böyle yan hesaplar acilabiliyor. tabi bu sadece bir tahmin eğer gerçek bir hesapsa youreads'in çok kaliteli bir youser kazandigini düşünüyorum. özellikle şehmus özer başlığındaki yazısı çok güzel olmuş.
  seed
 3. nereden başlasam bilemiyorum... kendisiyle bu üçüncü sözlük maceramız. umarım uğrayacağımız son durak burası olur. yoğunluğumdan ötürü burada aktif olamasam da sözlüğe her girdiğimde kendisini sol framede görmek beni çok mutlu etti. hoşgelmiş.

  şimdi kendisi hakkında edindiğim bir kaç izlenimimi ve bir kaç anekdot paylaşayım...

  her konuda iyi bir dinleyicidir. sizi dinledikten sonra doğrularını söylemekten asla çekinmez. kendisine ait olan çizgisinden hiç şaşmaz fakat nasıl bir insan olursanız olun, sizi olduğunuz gibi kabul eder. insanların seçimlerine, yaşamlarına, tercihlerine saygısı vardır. sizi asla yadırgamaz. kim olursanız olun... rte'nin torunu bile olsanız sizi dinler.(*:swh) özü sözü bir insandır. insansever olduğu gibi hayvanseverdir de. arkadaşları onu evine davet ettiğinde, kedilerinin evde yalnız ve aç kalacağını düşünerek arkadaşlarını kendi evine misafir eden bir hayvanseverdir.

  çok geniş bir müzik kültürü vardır. onun radyosunda sıkılmadan saatlerce kaldığımı bilirim. radyoda bir başka yazar arkadaşımızla "küfür etme klavuzu" adı altında kendilerince hayali bir kitap oluşturarak bana "seksist" olmayan küfür öğretmeye çalıştıkları geceyi anımsadım bak şu an. çok ciddiyim. o an ben de inanamamıştım da böyle bir şey varmış cidden. biraz da işin geyiğini yapıyorlar, gülüp eğleniyoruz falan... bu yüzden tam da emin değildim gerçekçi olduklarından. radyoda o an ne dinlediğimizi unutup, hayretle kaliteli nasıl küfür edilir'in bana grammer halinde verdiklerini izliyordum:)
  "bak kutup küfürü seksist olarak düşünme."
  "tamam da lake, içinde ana-bacı olmayan bir küfür duymadım ki ben hiç"
  (bu konuşmaları hiç unutmamışım gördün mü?) küfürün hayatımızdaki sanatsal yerini adeta o gece onlarla keşfetmiştim. (*:swh)neyse bu konuyu gereksizce uzattığımı fark ettim şu an. neden böyle bir şey yaptım bilmiyorum (*:swh) çok özür diliyorum sayın yazarlar ve okurlar.

  evet devam edeyim... hukukçudur kendisi. neden avukatlık yapmadığını bilmiyorum. herhalde adaletin yalan olduğu bir dünyada neyi neye ve kime karşı savunulacağının belli olmamasından mütevellit ingilizce çevirmenlik yapmaktadır. hukuk ve ingilizce hakkında sorularınız ve sorunlarınızı gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz. seve seve yardım eder.

  eğer izmir'de yaşıyorsanız kendisi ile buluşup mutlaka bir bira için. sohbetinin güzelliğinden zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. bira içmiyorsanız bile gidin bir sohbet edin. size çok şey katacaktır. hayata farklı ve güzel bakan bir insandır. tanışınca siz de farkına varırsınız zaten. daha önceki sözlükte bir izmir zirvesi düzenlemişti. burada da düzenler mi bilmem fakat düzenlerse kaçırmayın derim. harika bir zirveydi.


  modlardan birinin yan hesabı değil ama daha önce moderatör olmuştur. tecrübesi var yani. sözlük adminlerine de göz kırpmış olayım buradan. (*:swh)

  daha yazacak çok şey var da bu kadar yeterli. kalitesini gelir gelmez anladınız zaten kişiliği hakkında da ne yazsam az kalacaktır burada.

  son olarak şunları söyleyip bitirmek istiyorum. gülerken gözleri küçülen fakat yüreği kocaman olan yazar! iyi ki tanımışım seni. tekrardan hoşgeldin.
 4. buram buram kalite kokan youser. umarım kalıcı olur da sözlüğe bir şeyler katar.
 5. son iki yayınında da blind guardian çalmış. bir sonraki yayınını iple çekeceğim artık.

  edit: zaten iki yayın yapmış. şimdi daha da iyi oldu.
 6. hala, iyi insanlar var hayatta dedirtti !!
  belit
 7. buraya bir şeyler kattığına inandığım youser, her zaman böyle devam etmesi dileğiyle..
 8. süslü cümlelerim olmadı hiç, yazmayı da beceremem pek. o da bilir bunu ama "yaz der, karala birşeyler iyi gelecek sana" sen iyi geliyorsun yazmak değil. dediğin gibi boşlukları ve eksilttiklerimi tamamlamak için çabalıyorum. umudumu yitirmemeyi, hayata tutunmam gerektiğini uzattığın dost eli sayesinde yeniden öğreniyorum.
  şu dünyada güzel insanlar var deme sebebim, hep var olsun...
  o sevgiyle atan kalbi dert görmesin.
 9. son zirve değerlendirmesiyle gözlem gücünün çok çok daha iyi olduğunu pekiştirdiğim youser.
  adeta sana bas bas bağırıyor 'ben buraya bir şeyler katacağım' diye. yazdıkları ise ne eksik ne de yanlış, hepsinde haklılık payı var. en azından benim açımdan beni iyi tanımış diyebiliyorum iki defa görmekle.

  tanım: insan profili tanımak ve yorumlamak üzerine özel ders isteminde bulunacağım youser.
 10. kendisini pek sevemedim ben.