1. tarihte demokrasi, basın özgürlüğü gibi kavramların içine edenler diye bilineceklerin yaptığıdır. daha birçok kavram var da konumuz bu değil.
  birkaç gündür gözlemliyorum insanlar arkadaş ortamında bile şaka yapmaya korkar hale gelmiş, söylemleri değişmiş. herkes aman bana ve sevdiklerime birşey olmasın derdinde. kısa vadede haklı olabilirler ama uzun vadede çocuklarına, torunlarına büyük kötülük yapıyorlar. en azından sorumlu olduğunuz bireylerle tartışın, dönüşmelerine izin vermeyin. karanlığa bir taş da siz koymayın. korkmayın!
  jir
 2. basın özgürlüğüne vurulmuş darbelerden biridir * . yandaş medya kuruluşları muhalifler hakkında sabah akşam atıp tutarken, mizahtan rahatsız olmak ve mizahın yapılmasına engel olmak bana pek adil gelmiyor. hele de ülkenin en eski ve önemli dergilerinden birine bunu yapmak daha da kötü geliyor.
  jimi
 3. demokrasi kavramını sadece kendilerine reva görenlerce eleştirilip, hazmedilememiştir son kapağından kaynaklı sanırım.

  demokrasi öyle sizin elinizde oyuncak olacak bir kelime değildir diyeceğim ama beni bile bir gülme alıyor, ülkede herşey oyuncak gibi kullan kullan at, sıra demokrasi kelimesinde.

  mizah demek illa herşeye gülmek demek değildir. (bkz: kara mizah) nedir diye açık bakın isterseniz, bazen bazı şeyleri size düşünmeye teşvik etmesi gerekir ki bana bu mesajı vermiştir.

  öyle veya böyle birilerinin emriyle sokağa salınmış iki günahsız grup karşı karşıya getirilmiştir. sonucunda 200 kişi ne yazıkki ölmüştür. iten ellere ise bir çizik bile gelmediği de gayet açıktır.

  şimdi burada halkın sokağa çıkmasını 'ülkede demokrasi elden gidiyor' neyin mizahı diye eleştirebilirsiniz sizin bakış açısından bakarsanız haklı da olabilirsiniz. sizin görüşünüzdür, demokraside fikir özgürlüğüne saygı duymasan bile tahammül etmelisin. aynı bu karikatüre sana dokunsa bile tahammül etmen gerektiği gibi?

  sahi demokrasi için yürüyordunuz di mi yanlış olmasında..

  peşin not: leman okumam pek
 4. bu daha başlangıç. bundan sonra daha zor, daha kötü günler bizi bekliyor olacak..