mad max; fury road - george miller - youreads

    • izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.65)
mad max; fury road - george miller
post-apokaliptik türünün yaratıcısı ve efsanevi “mad max” filmlerinin ardındaki usta yönetmen george miller`ın bir kez daha yönetmen koltuğunda oturduğu mad max: fury road geri dönüyor! charlize theron ve tom hardy`nin rol aldığı film, serinin dördüncü bölümü. filmin diğer başrollerinde; nicholas hoult, hugh keays-byrne, nathan jones, josh helman, rosie huntington-whiteley, riley keough, zoë kravitz yer alıyor. zorlu geçmişi mad max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. yine de bir şekilde kendini furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. yaşadıkları ortamı zalimce yöneten immortan joe’dan kaçmaktadırlar ve joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.

yılın en çok beklenen filmlerinden olan mad max: fury road geleceğin dünyasında futuristik çizgisiyle dikkat çeken film özellikle set tasarımı ile göz doldurdu bile.


  1. filmde diyalog minimum düzeyde olduğundan olay görsellikte bitiyor. bence görsellikte seyirciyi fazlasıyla doyuruyor. özellikle şu hızlandırma muhabbetinden dolayı ben filme hayran kaldım. karakterler de çok enteresandı zaten en çok ilgimi çeken ölümsüz joe nun ekibindeki şu gitar çalan eleman. ona baya güldüm ince düşünülmüş zekice buldum.

    bilim kurgu, post-apokaliptik türde filmleri izlemekten hoşlanıyorsanız mad max fury road en başında geliyor bence.