mahir ünsal eriş

Kimdir?

1980 yılında çanakkale'de doğdu. trakya üniversitesi grafik bölümü ve ankara üniversitesi arkeoloji bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. halen aynı üniversitede doktora öğrencisidir.

genç yaşlardan beri çevirmenlik yapan eriş, çeşitli dillerden çok sayıda kitap, makale ve öyküyü dilimize kazandırmıştır. öykülerini topladığı bangır bangır ferdi çalıyor evde adlı kitabı ise 2012 yılında iletişim yayınları'ndan çıktı. öykülerinde naifliği ve yalın diliyle dikkat çeken eriş halen öykü yazma uğraşını çeşitli edebiyat dergilerinde sürdürmektedir.

bunun yanı sıra sol gazetesindeki "alan savunması" adlı köşesinde haftalık futbol yazıları yazmaya devam etmektedir. gençlerbirliği taraftarıdır. 1. hep derim, sanki bir yer sofrasına çökmüşüz yemek yerken veya bandırmada çay bahçesinde meşhur ettiği bandırma tostuyla çayımızı içerken bize hikayeler anlatıyor gibi, öyle candan, öyle içten...

  insanın içinde derindeki bir tele dokunuyor cümleleri, kıpırdatıyor benliğini...

  bizim adımız feridun!
 2. içimizden biridir, yazdıkları da kendi gibi samimidir. hangi adını kullandığı sorulduğunda tabi ki mahir'dir. bizim tribünden, gençlerbirliklidir.
 3. pazar günü gidip tekrar göreceğim en yeni kitabını imzalatacağım çok sevdiğim yazardır.
 4. çanakkale doğumlu ve bir süre yaşamış, bandırmalı yazar. bangır bangır ferdi çalıyor kitabındaki hikayelerinin biga'dan bahsettiği bölümünde, yabancı filmlerdeki istanbul adını duymuş türk gibi heyecanlanmıştım doğrusu. almış olduğu sait faik ödülünün hakkını ve benzer tadı veren, aynı zamanda instagram'dan da takip edilesi güzel insan. keşke bir ortamda denk gelse de iki kelam etsek dediğim.
 5. bazen yazarım cevap verir mutlu olurum
  çok samimi çokca kıymetli bir abimizdir.

  öyküleri genelde olay öyküsü olup sade bir dil ile yazılmıştır. köşede duran adamın öyküsünu okutur size.