• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
martian child - menno meyjes
romantik filmlerin vazgeçilmez oyuncusu john cusack ve güzel oyuncu amanda peet, “about a boy” ve “e.t.”yi buluşturan bu filmde araya geliyorlar.

david gordon, küçüklüğünde hep sıra dışı bir çocuk olmuştur. uzaylıların gelip kendisini asıl evine götüreceklerini hayal etmiştir. “uzaylı” olarak görülen david, uzaylılar tarafından kaçırılmamış ama bilimkurgu yazarı olmuştur. zeki fakat sorunlu bir çocuk olan 6 yaşındaki dennis’i evlat edinmeye karar verir. kendi hayal dünyasında yaşayan ve “uzaylı” olduğuna inanan dennis ile iletişim kurmak oldukça zordur. fakat david, dennis’i tüm tuhaflıklarıyla kabul etmiş ve aralarında özel bir bağ kurulmuştur. sosyal hizmetler, dennis’i geri almaya geldiğinde o evden kaçar ve beklenmedik olaylar birbirini izler
  1. normalde başlığına bir seyler yazmak isteyeceğim bir film değil. pazar sabahı tv de denk gelince sonuna kadar izlenilen filmlerden. kötü demek acımasızca olur ama iyi denilirse de başka filmlerin hatrı kalır. ortada bariz bir mesaj var biraz dram biraz komedi, vakit geçirmek için izlenebilecek bir film.

    başlığını boş görünce yazmak istedim çünkü karaktere kendimi yakın hissettim. bir gün yeterince cesaretim olursa bir çocuk evlat edinmek istiyorum, öyle yüksek çatılı, köpek besleyebileceğim bir ev rüya gibi olurdu. malesef iyi bir yazar olmak için gerekli donanımım yok ve yine malesef ben de dünyalıyım ama ben hala uzaylıların bir gün gelip beni burdan götürebileceğine inanıyorum. dünyayla temas kurmak için amerikayı seçmekten vazgeçtikleri zaman yanlarında götürmek için en uygun kişinin ben olduğumu anlayacaklar. bir insanın sahip olabileceği iyi ve kötü bütün özelliklere sahibim, amerika başkanı dahil kimse benim için onlara savaş açmaz unutulur giderim, onlarla iş birliği yapmaya istekliyim benden iyisini bulamazlar.