1. 1980 ihtilalinin parlattığı tarikatlardandır. ihtilal öncesi suriye ve ırak ağırlıklı müridleri varken; 1981 den itibaren tüm türkiye'den otobüsler dolusu insanlar durak köyüne taşınmıştır. 80 cuntası, tüm cemaat ve derneklerden suçlu suçsuz demeden 18 yaş altı olan, çocuklar da dahil tutuklayarak işkencelerden geçirirken bu tarikata dokunmamıştır. hafızam beni yanıltmıyorsa şeyh muhammed raşid erol bir sene kadar gökçeada'da tutuklu kalmışsa da sonrasında zengin ve itibarlı bir hayata geçiş yapmıştır.
 2. ülkemizde ki onlarca cemaatten sadece biri. bir kaç defa gitmeme rağmen çorba içilen kaşıkların sürekli yıkanıp yenilediğini gördüm. belki sen yanlış yerden almışsındır kardeş. ayrıca çorba ve ekmek herhangi bir tat alabileceğiniz yiyecekler değildir.
 3. 4-5 yil once kardinal gulen ve ismailaga cemaati haric, rte'ye biat ettigini ilan eden dini gruplardandir.

  kapitalizme yonelmeleri ve paranin gucunu kesfetmeleri de bunun akabine rastlar. kapalicarsi'da doviz ve toptan degerli tas (pirlanta, elmas, zumrut vs...) isi yapan firmalari, samandira'da devasa insaatlari, dergi ve televizyon kanali mevcuttur. 3-4 yil once turkiye'nin en buyuk kuyum toptancisi (hoqqa'nin sahibi) bunlara ciddi miktarda has altin yardimi yapmis, bagislarla ve ticaretten toplanan parayla da altin bastirip, muritlerine satmistir. altinlarin fiyatlari serbest birakilmistir. fransa'da islamiyeti resmen yayma iznine sahip tek cemaattir. avrupa'ya son yillarda ciddi agirlik vermis olup, teroru asla desteklememislerdir. avrupa'ya yayilmak icin merkez olarak viyana'yi secmislerdir.

  ehl-i sunnet bir cemaat olarak tanimlarlar kendilerini, kadin calistirmazlar.

  oyle bir cemaattir iste...
 4. haşhaşi tarikatına benzer bir amaçları vardır. cezaevleri ve sağlık sistemini ele geçirerek dediklerini yapmayanlara suikast yapacaklardır. ceza evlerinden bir iyilik karşılığı saldıkları tetikçiler kimi zaman kaza süsü vererek, kimi zaman yolda "ne bakıyon lan" diyip hedefi indirecekler. eğer hedef tetikçinin elinde ölmezse hastanede işini bitirecekler. suikastın daha gizli saklı olması gereken, acelesi olmayan zamanlarda karın ağrısından, yaşlılıktan hastaneye giren milletvekillerinin cenazeleri çıkacaktır. adamlar ruhunuzun bile duymayacağı suikastları işlerken hala etrafta menzil tarikatını öven tipler göreceksiniz.

  çünkü daha üzerinden 5 yıl geçmemiş bir olaydan ders çıkaramayan bir milletiz.