• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (9.00)
Yazar martin lings
muhammad: his life based on the earliest sources - martin lings
bu kitabin ozetini yapamadim. kitap ozeti yapilamayacak kadar kiymetli bir eser. eger hz.peygamber hakkinda yersiz, gereksiz ovguler ve sacma sapan hurafeler icermeyen nitelikli bir kaynak eser okumak istiyorsaniz ilk tercihiniz bu kitap olmalidir.
 1. herseyi en bastan, ama en bastan anlatan mukemmel bir eser.
 2. koleksiyonumda bulanan güzide kitaplardan biridir. allah'ın evi olan kabe'nin yapımıyla başlar, hz.muhammed'in ölümü ve cenazesinin gömülmesi ve hilafet konularını işleyerek biter.

  şöyle bir kapak yazısı vardır, kitabın özeti olarak girilebilir;

  ''şimdi peygamberimizi anlama ve anlatmanın tam vaktidir. onun mesajını anlamak ve çocuklarımıza anlatmak için ihtiyaç duyacağımız düzgün, rahat okunan güvenilir kaynaklardan biri de martin lings'in "hz. muhammed'in hayatı" adlı kitabıdır. peygamberimiz muhammed mustafa (s.a.v.) in hayatını konu alan kitaplar arasında dikkat çekici üslubuyla öne çıkan bu eser, pakistan ve mısır'da ödül almış, birçok dünya diline çevrilmiştir. batı tarihine ve ingiliz edebiyatına hakkıyla vakıf olan martin lings müslüman olduktan sonra ebûbekir siraceddin ismini aldı ve 1940'lı yıllardan itibaren 2005'te vefat edene kadar islâm ve sufilik alanında kıymetli çalışmalarıyla tüm dünyada geniş bir okuyucu kitlesi kazandı. onun üslubunda peygamber hayatının son derece canlı bir şekilde dile getirildiğini görüyoruz. klasik kaynaklara vukufiyetiyle de öne çıkan yazar, bize sadece güçlü bir edebî eser sunmakla kalmıyor, ibn ishak ve ibn hişam gibi eski müelliflerden faydalanarak muhteşem bir belgesel tarih ziyafetine davet ediyor hepimizi. son peygamberi anlamak ve modern dünyanın bunalımlarına karşı panzehirle donanmak için bu kitabı okuyunuz''.