muharrem ince - youreads 1. 550 vekil içerisinde gözlemlediğim nadir vatanseverlerden biri, belki 550 içinde anca 10 vekil çıkar gerçek milletvekili, milletin vekili, vatansever.
 2. cumhurbaşkanlığı seçiminden sonraki kurultayda kendisinden çok umutluydum. lakin genel başkanlığı chp nin ayak oyunları ile engellenmiştir. 1000 üzerinde delege var partide. kurultay tarihi 2 hafta sonraya veriliyor. bu kadar kısa surede 1000 kişiye ulaşması, 81 ili gezmesi mümkün değil, iktidara alternatif olacak 90 yıllık atatürk un partisinin kurultayi spor salonu gibi küçücük bir salonda yapılıyor. kılıçdaroğlu taraftarları erkenden gelip salonu dolduruyor, ince taraftarlarına yer bırakmıyorlar. işte koskoca partinin ve türkiyenin kaderi bu ayak oyunlarına göre şekilleniyor malesef. eğer ince genel başkan olsaydı 7 haziran ve 1 kasım seçimleri çok farklı olabilirdi. kılıçdaroğlu ve bahceli yapıştılar iki partiye ne kendileri gidiyor, ne akp yi değiştirebiliyorlar.
 3. düşüncelerini çok açık ve net bir şekilde ifade ediyor. adamın ne dediği neyi savunduğu konu hakkındaki fikirleri gayet açık. bu güne kadar hep meydanlarda bağırıp duranlar hangi ideolojilerini hangi çözüm fikirlerini anlatabilmiştir, anca bir ton süleyman demirel vari içi boş laf.
  bu adamın söyledikleri doğrudur, ülkeyi bu yönetmeli demiyorum ama keşke bütün partilerin başında böyle birer adam olsada saçma polamikler egolar içi bos laflar içerisinde boğulmasak.
 4. chp'nin cumhurbaskani adayi oldu gibi gorunuyor.
 5. aday olması durumunda dokunulmazlıklarin kalkmasına hayır diyen bikaç vekilden biri olarak 2. turda hdpliler oyunu verirken daha az tereddüt edecektir.
 6. chp' nin son dakikada sağ gösterip sol vuracağını düşünmeme neden olan olay.

  yoksa haftalardır sır gibi saklanan aday, diğer aday adaylarından birisi olan ilhan kesici tarafından bu şekilde servis edilmezdi kanaatindeyim.
 7. adaylığı kesinleşmiştir
 8. chp'nin okuyarak öğrendiğim, yaşayarak deneyimlediğim en iyi seçim çalışmalarından biri bence bu dönem. kurulan tezgaha karşı 15 vekil verilmesi, ittifakla parlamentoda çoğunluğu almaya yönelik hamlesi, abdullah gül - kemal derviş eksenli liberal goygoya prim verilmemesi, partili ve geniş kesimlerden oy alabilecek bir adayla da bu süreci devam ettirmesi türkiye'nin kaderinde bir şeyleri değiştirebilecek nitelikte. bunların her biri chp gibi ara ara savrulan bir parti için riskli hamlelerdi, ama başardılar.

  tek başına isimler ancak sürü psikolojisindekilerin önüne dayatılabilir seçeneklerdir, o cephenin adayı da programı da belli. muharrem ince'nin adaylığı etrafında şimdi iyi bir program ve sağlam cumhurbaşkanı yardımcıları açıklanırsa çok şey olur, güzel olur.
  mesut
 9. Kürtler nezdindeki muharrem ince algısına oynayan kamuoyu çalışmalarına start verildi.

  Muharrem İnce, Atatürk'e hakaret eden HDP'li milletvekillerine uçan tekmeyle dalıyor. https://t.co/JyRMFmHNpV

  Cumhurbaşkanı adayı olduğu söylenen Muharrem İnce HDP'nin dokunulmazlıklarının kaldırılması ile ilgili şu tarihi ko… https://t.co/bIXpNBJ87n
 10. ramazanda içki içtiği görüntülerden dolayı üzerine çok gidilecek. bence baştan kaybetti