mutlak toz - youreads 1. sağolun arkadaşlar. hoşbulduk. blogtaki mevcut yazılar aktarılınca bir anda kalabalık etmiş oldum. umarım kabalık olmamıştır. sistemi iyice öğrenip yeni başlık ve yorumlarla devam etmeyi düsünüyorum.
 2. blog'unun tasarımını çok beğendim. ve bilgilerini de youreads'e taşıması güzel ancak okunabilirlik anlamında sol frame'e hergün bir kaç başlığa yorumunu eklese belki çok daha okunabilir. bu şekliyle tüm yazılarının okunduğunu düşünmüyorum. yine de kendisi bilir.
 3. sinema ile edebiyatı felsefe ve psikoloji ile eşsiz harmanladığını gördüğümüz yeni youserımız. derinlikli düşüncelerini bizlerle yönlendirdiği bloğunda daha önceden paylaşmış olduğu yazıları aracılığıyla paylaşma yolunu seçmiştir. teşekkür ederiz, sayesinde bu güzel bloğu da öğrenmiş olduk.

  keşke bir çırpıda bizi bu kadar bilgi bombardımanına tutmasaydı da entryleri sindire sindire okuyup, üzerinde yazıp çizebilseydik. ne bu acele güzel kardeşim??
 4. bir kaç kelam etmeyi kendimde hak gördüm. öncelikli olarak mutlak toz'un 5-6 makalesini çok beğendim ve youreads çatısı altında makalelerini toplaması sözlükte o gün gündem oldu ve sayıcak az olsakta bir çok insan beğendi ve ertesi gün kendisini deby'e taşıdı. mps ise bu yazarı youreads'e taşıyarak olumlu bir adım atmış oldu. hatta youreads için yeni yazarlar bulalım dedi, sonra yorumunu sildi, yemek üzerine yorum yazan yazarlara siktirin gidin dedi. şimdi de üç beş kişi yazarsa ben yokum diyor. bu kadar keskin olma misal ben de senin bir tarkovski yorumunu çok beğendim ama bir çoğunu anlamakta zorlanıyorum yine de ne demiş olabilir diye okumaya devam ediyorum. düşünsene sayfalarca yazacak potansiyelin var birisi gıdıklıyor diye küsüp gidiyorsun. bu yorumum diğer küsen mitoz mayoz, deanmoriarty ve benmorseverim için de geçerli. küsmeyi kimseye yakıştıramıyorum.
 5. overdose kültürden hepimizi öldürecek yazar :p
 6. kimdir tanimam bilmem, kim davet etmis umrumda degil, makale (!) denilen blog yazilarini da okuma geregi duymadim. bu platformda youser olmak tam olarak tanimlanmasa da bana gore kendisi youser degildir. blog yazilarini genis kitlelere ulastirmak icin bir arac olarak kullanilmaktadir youreads'i. yapilan elestiriye yada hosuna gitmeyen bir yoruma karsilik tavir takinacak kadar icimizdense bilemeyecegim ama bana samimi gelmedi. benzer olarak baska platformlardaki yazilarini youreads'e tasiyan yazarlar icinde ayni gorusteyim.

  bir yazar olarak kitabini x yayinevinde yayinliyorsun sonra diyorsun ki: "aaa ben cok iyi yaziyorum daha fazla kisi yararlansin yazdiklarimdan. dur y yayinevine de gondereyim kitabi (yada y'den arkadas israr etti) birde onlar yayinlasin."
  ben de y yayinevini cok seven, takip eden okuyucu olarak desem ki: "ya bu kitap x yayinevinden cikmisti y'nin tarzina cok uymadi." hooppp hemen tavir takin, kucumse, y'yi terk ediyorum de. ne bileyim hos degil.

  uretin, yazin, yayin bunlar guzel seyler ama uretiyorum kustahligi baska.
 7. pek çok kategoride artık o var ve nitelikli yorumlardan mahrum olmayacağız dedirten, ufkumuza önemli katkılar yapacağını düşündüğüm, blog sayfasını da okumam gereken listeme aldığım, gelir gelmez etkisini hissettiren youser.
 8. artık benim de badim :) hoşgelmiş..
 9. bakın benim blogum var. hıhım evet, halihazırda internete olan şeyi kopyalayıp yapıştırdım. gider ekşi'ye de diğerlerine de yapıştırırım artık nereden prim kasabilirsem.