• youreads puanı (1.00)


 1. izleyin ve öğrenin: kötülük hep kazanacak!

  insanlar neden kötülük yapar? neden kötüdür bazı insanlar? kötülük ile savaşmak mümkün mü? türk toplumundaki kötü yapı neden var?
 2. eksik söylemiş;

  kendini haklı görüp, gerçeklerin bir kısmını amaca yönelik esnetmek, çarpıtmak, başından, sonundan, ortasından kesmek, ekleme yapmak, sonradan yanlışlığı anlaşılan beyanları, suçlamaları doğru halleriyle sunmamak bazı insanlara göre kötücül olabilir hatta manipülatif makyevalizm olarak değerlendirenler çıkacaktır. (işitme engelli çocuk)

  kendini haklı görerek ve toplumun cehaletinden de faydalanarak kavramları anlamları dışında kullanmak bazı insanlara göre ciddi kötücül olabilir, en azından manipülatif makyevalist olarak tanımlayanlar çıkabilir. (pedofili nedir, neye denir?)

  kendini haklı görerek, hiç kimsenin itiraz etmeyeceği, edemeyeceği kadar net ve haklı örnekleri diğerleriyle harmanlamak bazı insanlara göre son derece kötücül olabilir ya da en azından manipülatif makyevalistlik olarak tanımlayabilirler.

  evet elbette içinde son derece doğru tespitler var. ama printerdan çıktı almıyoruz. harmanla seçeneği yok, en azından olmamalı.
 3. patronlarıma sormak istediğim soru.