1. kurgu güzel, bilgiye sınıflanmış şekilde erişim olması en büyük artısı, umarım büyür kocaman olur ama bozmaz...
 2. çünkü metasözlüğü yıkıp yerine avm yapacaklarmış. bizi evden çıkarttılar. bizimkine en çok benzeyen semt youreads.
 3. kaydolduğum çok uzun zaman olmadı buraya ama nedendir bilinmez bir süre önce hesabımı gidik yaptıktan sonra düşüncelerimi ve bildiklerimi paylaşacak bir insan ya da herhangi bir platform bulamadığımı fark ettim ve kendimi burada buldum tekrar.
  hoşbuldum mu?
 4. açıkçası günlük tutmayı veya uzun uzun bir şeyleri anlatmayı sevmem, beceremem de. zaten buraya kaydolmama teşvik eden arkadaşa(*:kendisi üye olup kaçtı gerçi :)) da başta "aa ne alaka, ne yazacağım ki ben" demiş bir insanım. ama yazdıkça açıldım galiba :)

  yazmanın cidden rahatlatan (hem sizi, hem de sosyal çevrenizdekilerin başını şişiriyorduysanız onları :p) bir özelliği var. hem burasının çekingen olsanız bile zamanla açılabileceğiniz dostane bir havası da var(*:buradan,yazıştığım youserlara selam gönderiyorum :)))

  bunun haricinde, buradaki kanallar, youreads.fm sayesinde, normalde kitapçıda dikkat etmeyeceğiniz kitapları merak edip okuyabilirsiniz, dinleme fırsatınız olmayan müziklerle tanışabilirsiniz vb.

  hep kendi çıkarım için kalmadım tabi, gülümsetmeyi seviyorum biraz da, umarım bir nebze başarabiliyorumdur ;)
 5. hangi sözlük sitesine girersen gir, sol tarafta bir sürü abuk subuk başlıklar gözüne çarpar. şu an yaşadığımız bu hayati süreçte dahi tuhaf tuhaf başlıklardan ve paylaşımdan kaçamazsınız. burada bunlar minimum seviyede ve sanırım başlık engelleme seçeneği de var. bu durumda sadece istediğiniz ve kaliteli paylaşımlara ulaşmak mümkün gibi duruyor. yani kısaca az ama öz
 6. sanki diğer sözlükler istanbul ama burası izmir...
  huzurla yazmak için belkide.
 7. meta sözlük burda toplanıyormuş bi bakayım diye geldim kaldım çıkamıyorum sürekli bir şeyler ekleme isteği geliyor cok guzel burası bence sanırım yuvam olacak.
 8. bir yerde yazabileceğimi hiç ama hiç düşünmemiştim.
  buraya girip bir kaç gün başka yerlerde yaptığım gibi gözüme takılanı okumaya çalıştım.
  gördüğüm (kendi açımdan) en rahatlatıcı şey incir çekirdeğini doldurmayan polemiklerin yaşanmıyor oluşu,yaşansa bile uzatılmaması.ben kimse ile uzun uzadıya polemiklere girecek biri değilim,sanırım benim açımdan en önemli sebeplerden biri bu.
  bir diğeri;
  yazmaya başladığım andan itibaren (gerçi pek yazdığım söylenemez,genelde dinlediği müzikleri paylaşan bir youser'im sanırım.:)..) özellikle bazı youserlerin gülümseten,bazı youserlerin düşündüren girdilerini okumak,paylaştığım bir müziğin bir başkası tarafından ilk defa dinlenmesine rağmen beğenildiğini bilmek,veya birine aslında unutulmaz parçalardan birini paylaşıp (belkide geçmişte yaşadığı güzel bir anı) hatırlamasına araç olduğumda mesaj kutusunda alınan küçük bir imge [ :) ] görmek oldukça rahatlatıcı.
  dinlediğim müzikleri paylaşmaktan,az da olsa yazmaktan mutluyum.
  bu ortamın oluşmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.umarım hep böyle devam eder.
 9. kitaplar, müzikler ve filmler ile ilgili yorumlamaların diğer sitelerden daha ön planda olması en önemli sebebim sanırım.
  artı bu konuların yanında felsefe ve bilim hakkında kafa açıcı yorumların yazılması da ilgimi çeken diğer bir husus.
  tüm bu konularda yazan kalemi kuvvetli yazarların olmasına sebep takip ettiğim ve kendimce bir şeyler katabildiğimi düşündüğüm sözlük.

  onun dışında büyük anlamlar yüklemiyorum öyle.
  bu gün burası olur. yarın başka bir yer.
  çok da büyütmemek lazım.
 10. üyelikte önünüzdeki 18380 kişiyle yarışmıyorsunuz.
  buna rağmen de gereksiz kalabalık yok
  wtf