patrick melrose - youreads

  • izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.50)
patrick melrose
david nicholls tarafından kaleme alınan melrose serisi, kötü bir çocukluğun ardından anılarını geride bırakan aristokrat bir hayat süren peter melrose’un hayatını konu alıyor. dizide melrose'un çocukluğuna, aile hayatı, aristokratik yaşamı ve uyuşturucu bağımlısı olduğu döneme değiniliyor.
dizinin her bir bölümü melrose’un bir anısını anlıyor. güney fransa’dan 60’lar new york’una süren hikaye 2000’ler ingiltere’sinde son buluyor. öykülerin adı; never mind, bad news, some hope, mother’s milk ve at last.


 1. başlığının açılmamış olmasına çok şaşırdım. baş rol benedict cumberbatch 5 bölümlük bir mini dizi. her şeyden önce yaşanmışlığı çok etkiledi beni hani var olduğunu hep bildiğimiz ama üzerinde düşünmediğimiz düşünmek istemediğimiz şeyler var ya, onlardan birini gerçekten olaya şahit olurcasına anlatmışlar. oyuncular, mekanlar, açılar normal de çok zor fark ettiğim detayları yakalayabildim bu benimle mi ilgiliydi yoksa diziyle mi emin değilim.

  kesinlikle tavsiye ediyorum.
 2. dramın gözüne gözüne vuran, 5 bölümlük mini dizi, 2018 yapımı. baş rolde benedict cumberbatch'i izliyoruz ki bu rolde nedense bir başkasını düşünemedim bile, o derece yakışmış role.

  filmde görsel olarak çok zorlayıcı sahneler yok ama anlattığı konu epey zorlayıcı. göstermeden, yalnızca yakaladığı atmosfer ile bu kadar rahatsız edici olmayı başarması da nefis.

  karantina günlerinde içiniz açmayacaktır ama sağlam bir kişisel dramı, sağlam oyunculuklar eşliğine izlemek isterseniz şiddetle tavsiye ederim. trailer