pkk
 1. terör örgütü olarak sayılmasına rağmen bir devletin en büyük mercilerine çıkabilmiş sayılı oluşumlardan.
 2. başlığının siyaset kategorisinde olması ile ülkemizin artık ne hale geldiğini açıkça gösterir halde olan örgüt. terör örgütü.
 3. dilimizde tüy bitti ama tekrarlayalım: "Terör bir yöntemdir. Yöntemin örgütü olmaz; örgütün yöntemi olur. Başka deyişle terörün örgütü yoktur, örgütün terörü vardır."

  (bkz: http://youreads.net/yorum/17340)
  mutlu
 4. onlar; "terör örgütü değildir.", biz; "terör örgütüdür." diyerek bir yere varılmaz. iki taraf da diğerine yaklaşamaz bile. ancak şu yapılabilir: madem senin bu yapılanman aksak da olsa yürüyen bu süreçte bir rolü yoksa, varolmasının da bir manası yoktur. ama değnek olarak kullanırsan orda hop derler adama, demeliler.
 5. türkçesi kürdistan işçi partisi, kürtçesi partiya karkeren kurdistane kısaltması ve bilenen adıyla pkk. türkiye'nin doğu ve güneydoğusu, ırak'ın kuzeyi, suriye'nin kuzeydoğusu ve iran'ın kuzeybatısını kapsayan bölgede gerilla savaşı yürüten örgüt. 27 kasım 1978'de diyarbakır'ın lice ilçesi fis köyünde yapılan 1. kongre ile kurulmuştur.
 6. etek giyen fahişe çocuklarından oluşan yaratık grubu.

  çakma gerillaları kız kardeşlerini apo'nun yoğuşma evine vererek özgürlüğe kavuşturmalarıyla ünlüdür. abd'den tonla silah alarak abd emperyalizmine karşı savaştıklarını söyleyen onursuz, şerefsiz, bilumum ahlaktan nasibini almamış; sosyalist maske takıp kürtçülük yapan potansiyel leş topluluğu.
  slipo
 7. avrupa basininda ismi gectiginde sürekli "yasaklanmis" sifati (yasaklanmis kürt isci partisi) önüne eklenen, terör örgütü.
 8. ele başları yakalanır yakalanmaz "ama benim annem türk, bırakın sizin için çalışayım" diye ağlayan, sözde haklarını savunduğu kürt kadınlarına 544 sayfalık "nasıl yaşamalı" adlı kitabında, "kürt kadınların vücutları ölgündür. pis kokarlar, soğuk ve biçimsizdirler" diyerek hakaret eden, korkak ödlek bir heriftir. zaten örgüt gerilla savaşından çok sivil öldürür. altlarında etek yüzlerinde peçe, nerede savunmasız var ona saldırırlar. sivilleri kendilerine kalkan yapmayı adet haline getirmişlerdir. genelde 12-13 yaşındaki bebeleri zorla ailelerinden koparıp dağa götürür, kızlara tecavüze edip alem yapar, erkek çocuklarını da zorla eylemlere sürüklerler. kendilerine işçi partisi diyerek işçilerin, gerilla diyerek gerçek gerillaların isimlerini lekelemekten başka bir halta yaramazlar... esas orjinleri kürt değil ermenidir. asala bittikten hemen sonra devlet destekli kurulmuş olan bu örgüt, finansını yabancı kaynaklardan ve en çok da uyuşturucudan sağlar. kendi içlerinde bile bin parçaya bölünmeyi başarmış bir örgüttür aynı zamanda... kimse kimseyi sallamaz... çünkü tamamen eğitimsiz bir güruhun bir araya gelmesi ile oluşmuşlardır. örgüt içinde azıcık güçlenen kendini bir şey sanmaya başlar. kısacası cahil katiller topluluğudur.
 9. ilk oluşum süresin de bayrakların da orakçekiç bulunan illegal yapı. ne zaman orakçekiçi bayraklarından kaldırdılar, emperyalizm kölesi olup, terör örgütü taşeronluğa başlamış, enternasyonel kabul görmeyen çete.
  saba
 10. dünyada hangi işçi partisi silahlı bir yapılanmaya girmiş ve kendi vatandaşlarına silah sıkmıştır? madem siyasal bir oluşum, sözüm ona parti?! neden haklarını demokratik yollarla aramak yerine silahlı mücadeleye girmiştir? parti değil terör örgütüdür.