1. (bkz: kararı milletimiz verecek)
  (bkz: en doğru karar için anayasa değişikliğini milletimize sunduk)

  referandum neydi, referandum emekti. referandum demokrasiydi. siz busunuz işte. demokrasiden anlamayan, görüşe saygı duymayan, milletini tek bir tercihe zorlayan bir diktatörlükten ibaretsiniz. evet diyene adeta cennet sunulurken, hayır diyen için bütün kötü hakaretler layık görülüyor. sonra "milletim, milletim" la bir gidin ya. inadına hayır! hep hayır!

  kendi saltanatınızı ancak ama ancak böylesi tehditlerle, kaoslarla, manipüle ile kurabilirsiniz onunla da ancak ama ancak kendi cahil kesiminizi etkilersiniz. nokta. bu ülke size demokratik yollarla asla yem olmaz. korku politikası da yalnızca kendine güvensiz ve halkının görüşlerine saygısız bir kitle tarafından gerçekleştirilebilir.

  edit: iyelik eki bozukluğu.
 2. AKP İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem'in beyanı

  Tabandan gelen savaş çığırtkanlığı ve zihniyet yansıması açısından dehşet verici bir örnek. Konuşma yaptığı yer soma hani cumhurun tokatladığı, Yusuf'un tekmelediği insanların yaşadığı, 301 madencimizin öldüğü ilçemiz.
 3. ebeleri dedeleri savaştan kaçan, milli mücadeleyi baltalayan hainlerin torunları bugün kalkıp savaş çığırtganlığı yapabiliyor. neden mi? onlar hiçbir şey görmediler, hiçbir acı çekmediler çünkü savaşta... onlar için savaş edebiyatı yapmak, orda kan dökmekten çok daha kolay... bu yüzden bu savaş çığırtganlıkları her seferinde. bir savaş çıksa mağaralarında saklanacak, yurt dışına kaçacak veya ingiliz teali cemiyetlerine üye olup vatansever hareketin aleyhtarlığını yapacak olan kişiler çıkmış bugün savaş, iç savaş laflarıyla milleti korkutuyor! madem öyle bir de savaşı bizzat yaşamış, o savaşı evladına anlatan bir babadan dinletelim de, kahramanlık destanı yazmak için süngü takıp birbirini biçmek isteyen andavallara belki ders olsun!

  "savaş, kahrolmak demektir oğul. açlık, susuzluk, hastalık, dizanteri, aklını oynatmak demektir. gece gündüz burnuna dolan ölüm kokusundan yıllar boyu kurtulamamak demektir."

  salih bozok