• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.31)
requiem for a dream - darren aronofsky
sara goldfarb, tv bağımlısı dul bir kadındır. oğlu harry ise kız arkadaşı marion ve uyuşturucu dağıtıcısı tyrone'la takılan madde bağımlısı bir çocuktur. sara, bir tv şovuna çıkmaya hak kazanır ve çok heyecanlıdır. ödül olan kırmızı elbiseye girebilmek için kilo vermeye çalışır ve diyet haplarından kullanmaya başlar. diğer yandan harry ve arkadaşları, hiç durmadan eroin ve kokain kullanmaya devam etmektedirler. bu bağımlılıklar zamanla aileyi bir felakete sürükleyecektir.


 1. hubert selbey, jr'ın kitabindan uyarlama olan film ve senaryo aşamasında da yardımcı olmuştur.
 2. hayatta ki tüm bağımlılıklara,takıntılara ders verir nitelikte ki film. o kadar gerilmemizde mozart'ın etkisi büyük tabi. (bkz: mozart - summer overture)
  mavi
 3. mesaj vermek isteyen film yapmak isteyen yapımcıların defalarca kez izlemesi gereken film.
 4. çok güzel film, uyuşturucunun bir anneyi, oğlu, sevigliyi ve arkadaşı nasıl bitirdiği konusunu güzel ve şaşkınlıkla anlatıyor. bağımlısı olduğunuz zaman hemen hemen herşeyinizi verebilirsiniz.
 5. çok sevilen ama ikinci defa izlemenin mümkün olmadığı, insanı mal eden film.
 6. "bağımlılık" konusunu maddeden duyguya kadar inceleyen bir film. bağımlılığı yeren bir film değil bana göre. bağımlılığın iyi ve kötü yanlarını görmenizi sağlıyor.
 7. lisede bir arkadaşımın tavsiyesiyle izlediğim muhteşem ötesi film. tüm vuruculuğuyla izleyiciye merhamet etmiyor. korku filmlerinden daha korkutucu çünkü gerçekçi. gerçekçilik havasını bu denli seyirciye aktardığı için film bu kadar başarılı. ayrıca müzikler şahane. bu filmin benim için önemlerinden biri de jared leto ve jennifer connelly'i tanımış olmaktır.
 8. 5 sene önce izlemiş olmama rağmen hala o vurucu sahnelerinin tüm ayrıntılarıyla gözümün önüne geldiği film. istesen de unutamazsın kategorisinde bir film kanımca.
 9. ellen burstyn ile hatırlayacağım film.o karakter aklımdan hiç çıkmayacak sanırım.sinema tarihindeki en gerçekçi oyunculuk örnekleri arasında benim için.