• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
seçme sapan şeyler - ferhan şensoy
ferhan şensoy
ortaoyuncular yayinlari
öyküyle deneme arasında gidip gelen geziperver yazılar bunlar.ya da öykü türünde açık denizler özleyen, birbirlerinden çok bağımsız metinler ve fakat bütünde buluşuyorlar; insanı çerçeveleyen eşya, nebatat, hayvanlar kendi gözlerinden değerlendiriyorlar bildiğimiz, kendini çok cinfikir sanan salak insanoğlunu.


  1. içinde kısa öyküler bulunan, ferhan şensoy'un o bilindik kelime oyunlarıyla bezeli bir kitap. eğlenceli buldum.

    ilk denemesinin ismi olan ''elleri dijital adam''la olan muhabbeti sonucu bu kitabı yazmaya karar verdiğini söyler yazar. bu kısa bölüm boyunca ''dijital ellerinin çok kısa parmaklarıyla masa örtüsünde trampet çalan, dediğinden pek emin kaşları kalkık adam'' ısrarla tüm sanat eserlerinin -resimlerin bile- çok yakında artık bilgisayarla üretilip internet üzerinden yayınlanacağını savunurken, yazar karşı argümanlarla 'elleri dijital adam'a savaş açar.

    en sonunda anlaşamazlar ve şu paragrafla birlikte diğer öyküler yazılır: ''ne kadar seçme sapan şeyler yaşıyoruz, diye düşünerek, masa örtüsüne narin bir el tarafından nakşedilmiş kırmızı gülün hatırı için, ellerinin kısa parmaklarının tırnakları yok gibi adama inat, yeni bir kitap yazmaya koyuldum.''