1. şuana kadar görmüş olduğum siyasi liderlerden en soğukkanlı olanıdır. herşeye rağmen! ağzından hiç düşürmediği barış kelimesi ile umut saçmaya devam etmektedir.
 2. terör örgütü destekçisidir. ırkçıdır.
  mert
 3. dün diyarbakır'da bugün van'da yüreğini kan içinden çıkarıp kötülüğün kafasına kafasına vurmuştur. çok basit sorular sormuştur. ülkeye dair umudu kalmayanlar ferahlamak için açıp dinler
  - ogrenmeni gorevden alıyorsunuz paralelciler kandırmış öğretmenlik yapamaz diye , siz paralelciler sizi kandırmış diye allah affetsin diyorsun, öğretmenlik yapamaz ama cumhurbaskanligi yapar diyorsun.
  - hukumet, darbe olursa kim basbakan, kimler bakan olacaktı, listeler elinde neden açıklamıyor.
  -bugun en çok bagiranlar en çok cemaatçi olanlardır.

  -
 4. kasımdaki seçimlere kadar desteklediğim insandır. partide tek başınayken bişey değiştiremez gücü yetmez aslında iyi niyetlidir diye düşünüyodum ama artık işin şeyi çıktı son 2 patlamadır sadece sivil halka masumlara tek suçu o saatte orda bulunmak olan insanlara yönelik saldırılar var ve hiç kimse bu durumda masum olamaz hele ki hdp eşbaşkanı asla. solcu olmak özgürlük insan hakları diye bahsederken hak verip savunmuştum ama son durum bu düşüncelerin hiç birisiyle bağdaşmamaktadır. onu başkan yaptırmadın belki şimdilik ama ortada can güvenliğinden başkanlığı düşünüp dert edemeyecek bir halk oluşmasına neden oldunuz.
  wtf
 5. iyi niyetli olmayan hatta kotu niyetli olan terorist

  pkk'nin elebasi a.ocalan'in ''heykelini dikecegiz heykelini'' diye aciklama yapacak kadar kendini kaybetmis bir teroristtir.

  siz de yargilanacaksiniz.
 6. maalesef ülke olarak şunu anlamıyoruz. bir ülkede tek bir muhalif kesim olmaz. her muhalif kesimin birbini sevmemesi de gayet normaldir. iktidarda olan partinin görüşüne karşı olmaları aynı görüşü savunmalarını gerektirmez sonuçta. ama şöyle de bir şey var. güçlü bir iktidar, daha da güçlenmek için muhalif görüşleri bastırmak ister. ortada bastırılmaya çalışılan bir taraf varken, diğerlerinin bu olayı desteklememesi gerekir. bu kesime yapılan muamelenin tek sebebinin savundukları görüş olmadığını anlamamız gerekiyor. muhalif olan diğer kesimlere de bir gün aynısının yapılacağı düşüncesi aklımızın bir kenarında olmalıdır. sırf kendi görüşümüzü savunmuyorlar dahası karşı çıkıyorlar diye bu olaylara "oh oldu" diye bakmamak gerekir. zaten bizim böyle düşüneceğimi düşünerek ilk olarak o kesime yapılmaktadır her şey. heyecanlanmamak gerekiyor. ne olursa olsun. demokrasinin ne olduğunu anlamak ve gerçeğine sahip çjkma gerekiyor.
  jimi
 7. çoğu konuda diğer adaylardan daha mantıklı konuşuyor. efendi bir görüntü çiziyor.

  ama kardeşim ne söyledikleri ne de efendiliği samimi. pkk'lı bu adam pkk'lı. pkk'nın ne olduğunu hatırlıyorsunuz değil mi? o zaman itibar etmeyin şu teröristlere. çözüm süreci diye diye ülkede itibar kalmadı zaten. eli silahlı adilerle görüşen adamların bizim meclisimizde bizleri daha iyi yaşatacak kararlar alacağına inanıyor musunuz?

  yok ak parti iktidar olmasın diye, yok hdp barajı geçsin diye hdp'ye oy vereceğim de yok bilmem ne. ya lanet olsun, ak parti iktidarda kalıyorsa da kalsın.

  ama şu şerefsizlere fırsat vermeyin.

  alttaki yoruma istinaden not: ak parti asla kötünün iyisi değildir. direkt kötüdür. hizmetleri olmuştur ama her hükümetin hizmetleri olmuştur ve hiçbiri ülkeyi babasının malı gibi kullanmaya çalışmamıştır.

  yalnızca hdp ve pkk ak partiden daha tehlikelidir. allah rızası için aksini iddia etmeyin. tamam ak parti kötü, sevmiyoruz ama bu kadar da basitetsiz olmayın.
 8. öncelikle tanım olarak ötekileştirilenlerin sesi olan bir partinin lideridir. çoğu söylemi devrim niteliğindedir. ilk defa bir seçim sürecinde bu kadar mantıklı ve farklı söylemlere sahip bir lider görüyorum. burada farklının altını özellikle çizdiğimi belirtmek isterim zira kendisine yönelik eleştiriler hep aynıdır. terörist, terörist ve son olarak yine terörist. bu konu ilgili görüşmelerimi #24725 nolu içeriğimde kısaca belitmiştim.

  kendisine şerefsiz diyenler için sormak istediğim soru işe şeref nedir? bir insanın şerefsiz olması için senin gibi düşünmemesi yeterli midir? kendisine samimiyetsiz diyenler, akp'yi kötünün iyisi olarak görenler akp terörünü görmezden gelerek ne kadar samimidir?
 9. bu habere cidden şaşıran var mı? sadece zaten kendi için gerçek olan bir şeyi artık dışa vuruyor dış devletleri de arkasına almaya çalışarak. türkiye'de tatlı tatlı barış güvercinleri uçurmasını gerçekten samimi bulduğunuzu söylemeyin.

  buradaki selo seviciler de muhtemelen inlerine girmiştir bu olaydan sonra. ne zaman bir mağduriyet durumu olsa hep birlikte çıkarlar.
 10. şu an itibariyle diğer eşbaşkan figen yüksekdağ ve diğer 3 hdp milletvekili ile birlikte mahkeme tarafından tutuklama kararı verildi. 22 yıl önce yaşananlardan bu ülkenin hiç ders almadığı açık. buna tam olarak yangına körükle gitmek denir. şiddet mağduru bir psikotiğin idaresinde ülke yokuş aşağı uçuruma doğru hızla yol alıyor. dillendirmekten ödüm patlıyor ama bu bir iç savaş ilanı ne yazık ki.

  "Parlamentoda da olsak, cezaevinde de olsak bu düşüncelerimizi savunmaktan ve bunlar uğruna mücadele etmekten bizi alıkoyamayacaksınız. Başkanlık adı altında ülkemize ve halkımıza dayatılan bu faşist düzenden kurtulacağımızdan şüphemiz yoktur. Er ya da geç demokrasi mücadelemiz kazanacaktır. Erdoğan şahsında, köhnemiş bu rejim değişecektir. Sizden hiç bir talebim ve beklentim yoktur. Siyasi faaliyetlerim nedeniyle ancak beni seçen halkım sorgulayabilir."

  hdp'li vekillerden ortak savunma