1. iki arada bir derede bırakılan parti. dağda olsa terörist, inip siyaset yapmamıza izin verin deseler teröristin mecliste ne işi var. bunca şeye rağmen söylemleriyle bir çok kişinin güvenini kazandılar ki bunlar arasında inanç hizmetleri başkanlığı gibi bir kavramı bugüne kadar kim kullanmış.

    bir diğer boyut bu ülkede sadece türkler yaşamıyor arkadaşlar. bir çok etnik kökene sahip vatandaş var. bunlardan biri de kısmen benim. anne tarafım çerkes. chp bana kemalistsen gel kardeşim beraber siyaset yapalım diyor, akp dini bütünsen gel diyor, mhp sen gelme ulan ayı diyor. hdp ne olursan ol gel diyor.

    geçen sene çerkes soykırımın 150. yılında atalarımın soykırıldığı topraklarda rusya kış olimpiyatları düzenlerken bunu dile getiren tek hdp oldu. başbakan soçiye gitmeyin dedi.
    bu sadece çerkesler için değil tüm diğer halklar için geçerli. yurt dışındaki alevilerin desteğini aldılar, süryaniler, ermeniler.. dolayısıyla hdp'ye oy verenlerin sadece antiakp bakış açısıyla oy verdiğini düşünmeyin. tomarca bileşeni var hdp'nin.

    gelelim kararsız olanlara. işte burada salt antiakp mantığı hakim genel olarak. malumunuz iktidarı kaybetmemek adına ülkeyi yakıp yıkacak, kendi halkını bombalayacak kadar çılgınlaşmış bir otorite söz konusu. (samimi olarak aklıma şu geliyor, hdp'ye direkt terörist damgası yapıştıranlar, nasıl oluyorda aynı aynı hassasiyeti devlet terörizmine göstermiyor? ki her türlü güce sahip,savaşın diğer tarafı devlet en kirli olandır.) bu otoriteyi yıkmak istiyorsanız, tek başına iktidar olmasına izin vermeyecekseniz. bunun da çözümü çok açık ve net.

mesaj gönder