• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.63)
sen to chihiro no kamikakushi - hayao miyazaki
babasının işi nedeniyle yeni bir şehre taşınmak zorunda kalan 10 yaşındaki chihiro bu duruma çok üzülmektedir. fakat bu yolculuk hiç ummadığı kadar ilginçliklerle dolu olacaktır. ilk olarak chihiro’nun anne ve babası mola verdikleri yerdeki yemekleri yiyince domuza dönüşürler. chihiro, anne ve babasına yardım etmek isterken ortalık hayaletlerle dolar. hayatta kalmak için, kendisini hayaletlerin kaldığı bu otele kabul ettirmek zorundadır. burada hayaletlerin gizemini çözerken aynı zamanda esrarengiz haku ile de aşkın büyüsünü de keşfedecektir.
prenses mononoke'nin yaratıcısı hayao miyazaki'nin animasyon şaheseri olan ruhların kaçışı, önce 52. berlin uluslarası film festivali'nde altın ayı'yı, ardından 75. akademi ödülleri'nde en iyi animasyon oscarı'nı kazanmayı başarmış bir yapım.


 1. büyük beklentilerle başlamayan ama çok keyif aldığım, miyazaki nin mükemmel hayal dünyası oluşturduğu izlenesi film
  yoda
 2. aklimda itsumo nando demo^: itsumo nando demo - youmi kimura^ sarkisi ile yer etmis miyazaki animesi. bu filmi de epey begenmekle beraber, diger miyazaki filmlerini daha cok seviyorum.

  sarki icin https://www.youtube.com/watch?v=WRemgFumYK4
 3. hayalgücünün başrolde oynadığı anime. başyapıt.
 4. izlediğim ilk anime film olup anime türüne bakışımı değiştirmiştir. bu türe şans vermek isteyenler için iyi bir başlangıç olabilir.
 5. komşum totoro gibi animeleri izledikten sonra, karanlık ve tedirgin edici gelebilen anime. buna karşın, hikaye de yaratıklar da hem normal hem de alt anlamlıdır, ödülü kesinlikle hak etmiştir.
 6. arka plandaki hikayesi için: