1. es dosya yöneticisi
  üzerine tanımam. kendi işinde oldukça iyi. üzerine bir de apk paylaşmak, farklı uzantılı dosyaları açmak gibi normalde ekstra programlar isteyen işleri de kendisi hallediyor.

  hoverchat
  sms uygulaması. gelen mesajları küçük pencerelerde okuma imkanı sağlar. dizi izlerken mesaj geldi mesela, diziyi izlemeye devam ederken aynı zamanda mesajınızı da okuyabilirsiniz.
  kikk
 2. camscanner
  bu uygulamadan fayda görmeyecek bir insan var mı bilmiyorum. tarayıcı^:scanner^ fonksiyonu görüyor. herhangi bir yazının ya da şeklin olduğu herhangi bir sayfayı çok yüksek kalitede tarayarak telefonunuza kaydediyor. mesela ben; gruplama sorunu çektiğim, hiçbiri birbirine bağlı olmayan 600 sayfa notun hepsini bu programla telefonuma aldım, bir güzel de grupladım. birbirine bir zımba ile dahi bağlı olmayan bu yüzlerce kağıdı kaybetme anksiyetesinden kurtulmuş oldum. hem de her lazım olduğunda çıkarıp telefonumdan bakabildim, arkadaşlarıma pdf formatında gönderebildim, istersem jpeg formatında da gönderebildim. bu uygulama gerçekten harika.

  swiftkey klavye
  çok klavye denedim ama bence en güzeli bu. kelime tahminleri, sonraki kelime tahminleri, türkçe karakter desteği^:bu benim için en önemlisiydi^ muazzam. bir şans verin derim.

  runtastic road bike
  bisiklet kullananlar için güzel bir rota hesaplama ve istatistik tutma programı.

  tunein radio
  benim gördüğüm en kapsamlı ve stabil radyo app'İ. neredeyse tüm gecelerimin yarenidir kendisi.
 3. Sürekli takipte olacağım başlık.

  O uygulamalardan bazıları;
  evernote
  Not alma uygulaması. Tüm kullandığınız cihazlarda senkronize özelliği ile çok kullanışlı. Telefonda çektiğim ders notlarını bilgisayara atmak için de kullanıyorum.

  shazam
  Çoğumuzun bildiği bir program zaten, çalan şarkıyı öğrenmelemece.

  myt müzik (kaldırılmış)
  Bunu indirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Tek kelimeyle muhteşem bir program, tabi korsan olduğu için marketten yakın zamanda kaldırılır acele etmelisiniz. Programın özelliği youtube`da bulunan herşeyi mp3 veya video olarak indirmenizi sağlıyor.

  apk manager
  Telefonunuzda bulunan uygulamları apk formatına dönüştürmenizi sağlıyor. Ne işe yarayacak derseniz, çevrenizdeki insanlarla internetiniz yokken bi uygulamayı paylaşmanıza veya tekrar indirmemek için yedeklemenize yarıyor.

  night mode
  Geceleri telefon kullanıyorsanız, parlaklığı telefonun kendi ayarının da altına çekmenize yarıyor.

  quickpic
  samsung cihazlardaki galari uygulamasına bin basar dediğim adı gibi hızlı galari uygulaması.

  google klavye
  Marketteki çoğu klavye programını denemiş biri olarak, en iyi android klavye.

  duolingo
  İngilizce öğrenmek için iyi bir program. Beni kesmez bu diyorsanız, ingilizce`den almanca, italyanca, ispanyolca gibi dilleri de öğrenebiliyorsunuz.

  google kamera
  Kendi kamera uygulamamdan daha iyi olduğunu düşündüğüm alternatif kamera uygulaması.

  picsart
  Son zamanlarda etrafta dolanan onca fotoğraf düzenleme uygulamalarından en iyisi.

  zedge
  Telefonunuz için çok sayıda walpaper, zil sesleri ve alarm seslerinin bulunduğu bir uygulama.

  azar
  Android için görüntülı konuşma uygulaması.^:omegle^

  teamviewer for remote control
  Mobil-pc kontrol imkanı

  google googles
  Resimden metine arama uygulaması, ünlü insanları bulmak için çok kullanışlı.

  wikipedia
  Vikimizin android uygulaması.

  hot or not
  Değişik bir uygulama, karşı cinsten insanlar geliyor ve oyluyorsunuz, iki kişide birbirini onaylarsa sohbet etme imkanı oluyor. Bir nevi (bkz: facemash)

  brain wars
  Online zeka oyunu. Dünyanın farklı bölgelerinden insanlarla ıqlerinizi kapıştırıyorsunuz. Japonlara dikkat edin derim.^:swh^
 4. (bkz: #31799)

  wifi map: bir kafeye gittiğiniz zaman wifi şifresini sormak yerine açıyorsunuz bu programı daha önceden o kafeyi kaydeden birisinin paylaştıüğı şifreyle kolaylıkla giriyorsunuz. benim oturduğum ilçede çoğu mekanın şifreleri kaydedilmiş. artık bir yere gittiğim zaman olmazsa olmazlarımdandır. isterseniz sizde şifre kaydedebilrsiniz.

  gevrek - ilgiç bilgiler: kısa kısa ufuk artırıcı her konu hakkında karışık bilgilerin olduğu, zaman geçirmelik bir app.

  caps yap: telefonda caps yapmanın en kolay yolu.

  soundhound: shazam alternatifi. şarkıyı dinlemek yerine siz söylediğiniz zamanda bulabiliyor. mıırıldanmanız yeterli.

  siyasi harita: coğrafi bilginizi artırmak için kullanılabilecek bir harita uygulaması. oyunda denilebilir.

  androtürk radyo: güzel bir radyo uygulaması.

  fallout shelter : fallout oyununun android uygulaması. oyun içi ödeme istememsiyle gönülleri fetheden bir oyun.

  1010: türk yapımı bir oyun. tetris benzeri.

  dual: ekranları karşılıklı tutarak 2 kişi oynanabilen uzay savaş oyunu. çok yaratıcı bir oyun.
 5. Android dünyasında alarm uygulamalarının şahıdır kendileri.Sleep if you can diyorum Alarmy
 6. Puffin Browser Flash tabanlı siteleri açmak için en iyi web tarayıcıdır. Bazı siteler için kurtarıcı olmaktadır.
  En yakın atm Zor durumda kaldığınızda çok işinize yaracak olan, bütün bankaların bankamatiklerini gösteren programdır.
  Sleep as android Alanındaki en iyi uygulamalardan biridir. Uyku düzeninizi farklı grafikler ve veriler sayesinde takip etmenizi sağlayan ve çeşitli ek özellikleri ile uyku kalitenizi arttırmanızı sağlayan uygulamadır.
 7. Wolfram alpha ihtiyacınız olan herhangi bir bilgiye telefonunuzdan kolayca ulaşmanızı sağlayan uygulamadır.
 8. ted

  bildiğimiz ted'in android versiyonu. ingilizcesini geliştirmek isteyenler için bire bir. videolar ; uzunluğuna , grammar ağırlığına vs. göre kategorilendirilmiştir. alt yazı alternatifleri mevcuttur.

  screen filter

  az ışıkta telefon kullanırken kör olmamak için kullanılan pratik , verimli uygulama. parlaklığı istediğiniz kadar düşürebilirsiniz.

  clean master

  telefonunuzdaki gereksiz dosyaları bulup silmenize yarayan hoş bir program.başka fonksiyonları da var ama çok tavsiye etmiyorum biraz çakal bir program.

  tureng

  olmazsa olmaz ingilizce-türkçe , türkçe-ingilizce çeviri programımız. 3 farklı aksandan seslendirme mevcut.

  trafi

  baş tacı uygulama. yalnızca istanbul , ankara , izmir ve bursa'da aktif olarak kullanabileceğimiz bu uygulama şahsen en çok ihtiyaç duyduğum uygulamalardan birisi. yakınınızdaki durakları , şehrinizin ulaşım şemasını , tüm toplu taşıma araçlarının istikametini ve anlık olarak araçların nerede olduğunu, ne zaman geleceğini görebilirsiniz. ayrıca başlangıç ve varış noktalarınızı belirtirseniz, istediğiniz yere hangi taşıtları kullanarak ne kadar sürede varacağınızı detaylı bir şekilde tarif ediyor ve ortalama 3-4 alternatif veriyor. tabii ki harita içerisinde mevcut.

  internet speed meter

  bu enfes sade uygulama ile internet kullanım hızınızı anlık olarak ölçebileceğiniz gibi veri kullanımınızı da anlık olarak görebilmemizi sağlıyor. üstelik mobil veri ve wi-fi kullanımımız birbirinden ayrı hesap ediliyor.ayrıca kullanımımız 30 güne kadar kaydediliyor ve hangi gün ne aracılığıyla ne kadar internet harcadığımızı görebiliyoruz.
  rosky
 9. ifttt

  Program bir çok hesabınızı birbirine bağlamaya yarıyor. Telefonunuza, eve geldiğimde wi-fi aç veya x kişisinden mesaj geldiğinde y kişisine mail at gibi çeşit çeşit komutlar verebiliyorsunuz. Gayet kullanışlı ve işe yarar bir uygulama.
  flash
 10. screen off and lock

  Telefonunuzu kapatmak/tuş kilidi moduna getirmek için, telefonun sağ üstteki güç tuşuna basmak yerine bu uygulama ile kapatabilirsiniz.
  yaza