sinan engin - youreads 1. beşiktaş'lı eski futbolcu. şu anda sıva işiyle uğraşır. yancısı ertem şener'dir. fıkralarıyla meşhurdur.
 2. derin futbol programında atiker konyaspor fenerbahçe maçındaki bir penaltı pozisyonu sonrasında lig tv yorumcusu olan tümer metin'e ''tümer futboldan anlamaz'' diyen sıvacı spor yorumcusu.

  edit:şu anda geri vites yapıp tümer metin kardeşim futboldan on numara anlar demiştir.
 3. bu ve bunun gibi adamların (sergen, hasan şaş, ümit karan vs.) futbol yorumculuğundan dünyanın parasını kazanıyor olması beni çıldırtıyor. duvara kafa atıyorum şu an resmen. bilen varsa mesaj kutumu kızıllandırsın, yurt dışındaki futbol yorumcuları ne durumda, bunlar gibi saçma sapan yorumlar yapan futbolcu eskileri var mı acaba?

  bir futbol programı yapıyor olsam ve elimde sadece 2 seçenek olsa;

  1) sokaktan geçen herhangi bir insan
  2) sinan engin

  hiç düşünmeden 1'i seçerdim.

  bugün youtube'da denk geldim bi konuşmasına, ''biz kendimizi fazla abartıyoruz ertem, aslında o kadar iyi takım değiliz'' dedi. şaşırdım, ilk kez mantıklı bir şeyler söylüyordu. biraz daha dinledim, dinlemez olaydım. ''hırvatistan bile bizden iyi takım'' dedi. bile? hırvatistan bile?* oha artık be.

  biri bu arkadaşa 2008 yılında olmadığımızı söylemeli artık.

  *hırvatistan uefa milli takımlar sıralamasında 9., biz 28. sıradayız.

  hadi sıralamayı falan geçiyorum, 2 ülkenin oynadığı oyun arasında dağlar kadar fark varken,''hırvatistan bile'' ne demek ya?

  hırvatistan kadrosundan 5 oyuncu say desen, ''şey var, barcelona'da oynayan bi çocuk var sarışın, bak o iyi topçu ertem.. bi de real'de oynayan kısa boylu, ayaklarına hakim, top yapabilen bi çocuk vardı neydi o ertem, madziç miydi?'' diyecek adam, hiç utanmadan sıkılmadan futbol yorumcusuyum diye geçiniyor.

  sonra bi de ahkam keserler türk futbolu neden gelişmiyor diye.

  ulan yıllardır futbol yorumcususun(!), sen ne kadar geliştin ki? bir arpa boyu yol alabildin mi?
  beşiktaş, galatasaray ve fenerbahçe'den başka takip ettiğin 1 tane takım var mı?

  futbol yorumculuğundan dünyanın parasını kazanıyorsun ama futbolu takip etmeye tenezzül dahi etmiyorsun.
  helal olsun sinan, helal olsun.